Czy markowe znaczy lepsze?

Przeglądając dostępne na rynku towary na pewno zauważyliśmy różnicę w cenie, która w naszym mniemaniu oznacza różnicę w jakości. W wielu przypadkach tak jest, natomiast warto poszukać takiej oferty, która nie będzie droga, może być markowa, a w rezultacie będziemy zadowoleni z jakości produktu. Sprawdźmy, czy markowe znaczy lepsze.

Różne preferencje zakupowe

Niezależnie od tego, czy robimy zakupy w sieci czy w sklepie stacjonarnym, mamy podobne preferencje. Posługujemy się określonymi kryteriami, w których zazwyczaj dużą rolę odgrywa cena, jakość, wygląd czy moda. Jako doświadczeni konsumenci pewnie nie raz natknęliśmy się na mnóstwo tanich towarów, podróbek znanych marek czy produktów, które odwzorowują w dużym stopniu markowe towary. Trzeba być bardzo uważnym, żeby nie paść ofiarą oszustwa i nie kupić podróbki po cenie oryginału.

Czy cena to wyznacznik jakości?

I tak i nie. Oczywiście markowe produkty będą zawsze droższe od tych mniej znanych. Jednak możemy poczekać np. na sezonowe wyprzedaże i kupić coś oryginalnego nawet w cenie równej lub niższej niż produkt niemarkowy. Jakość markowych produktów też bywa dyskusyjna. Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie - co sprawia, że produkt uznajemy za markowy? Produkt zawdzięcza to wyłącznie logo jakim jest sygnowany. Za tym powinna iść jakość, która przyciąga i zatrzymuje klienta. W większości przypadków ma to miejsce i po jakimś czasie używania chociażby gadżetów elektronicznych, ubrań czy butów, przekonujemy się o trwałości i funkcjonalności danego przedmiotu.

Jak wybrać produkt dobry jakościowo?

Przede wszystkim sprawdźmy produkty najdroższe i te najtańsze. Musimy mieć też świadomość, że niektóre sieciowe/markowe sklepy mogą mieć tych samych dostawców co sklepy prywatne, ale spotkamy w nich różne ceny. Dzieje się tak, dlatego że każdy sklep ma inną politykę cenową. W praktyce dany towar kosztuje więcej niż gdzie indziej, aby potem sklep mógł dokonać dużej obniżki cen i tak na tym zarobić. Musimy też zwrócić uwagę na opinie w sieci, jeśli takowe uda nam się znaleźć, ale trzeba przeczytać ich kilka lub kilkanaście, aby mieć w miarę obiektywny obraz.

Czy warto kupować markowe produkty?

Najczęściej warto zakupić coś oryginalnego, aby cieszyć się dłużej z użytkowania. Jest takie powiedzenie: “Chytry dwa razy traci”. Oznacza to, że najpierw zadowalamy się tanią rzeczą, ale w rezultacie i tak musimy kupić coś lepszego, bo nasz tani produkt szybko się zniszczył. Obecnie istnieje wiele sklepów internetowych, w których możemy porównać ceny i opinie, a także zapisać się na newsletter, który powiadomi nas o promocjach, abyśmy mogli kupić coś w okazyjnej cenie.

Wybór należy do Ciebie

Jeśli podejmiemy decyzję o zakupie rzeczy ze średniej lub górnej półki, mamy większą pewność, że przedmiot posłuży nam przez dłuższy czas. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to swego rodzaju inwestycja. Na “lepsze” zakupy możemy potrzebować zastrzyku finansowego i pewnie przyda się szybka gotówka np. w proficredit.pl/szybka-gotowka. W instytucjach pozabankowych możemy znaleźć rozwiązanie, gdyż szybka gotówka, oznacza minimum formalności. Szybka gotówka, to krótki czas oczekiwania na przelew pieniędzy na nasze konto, natomiast pamiętajmy, że spłaty rat należy dokonywać regularnie. Zanim podejmiemy decyzję o pożyczce, sprawdźmy jaka wysokość raty będzie dla nas wygodna.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz