Jak zwiększyć objętość włosów? Sprawdzone metody

Dzięki zastosowaniu kilku prostych trików możemy zyskać pełną objętości fryzurę zarówno na specjalne wyjścia, jak i na co dzień. Czasem wystarczy odpowiedni sprzęt lub kosmetyk, innym razem konieczne jest użycie specjalnych środków. Oto kilka sprawdzonych, skutecznych sposobów na gęste włosy.

Cienkie i przyklapnięte kosmyki raczej u nikogo nie prezentują się zbyt dobrze. Czasem warto sobie pomóc i przy użyciu kilku prostych trików poprawić wygląd fryzury. Na co dzień zaleca się stosowanie specjalnych szamponów i odżywek zwiększających objętość. Oprócz tego dobrze jest używać produktów do stylizacji, czyli pianki, lakieru lub pudru. Dwa pierwsze odradza się osobom z nadmiernie przetłuszczającą się skórą głowy, w kwestii ostatniego nie ma większych ograniczeń. Jeżeli chcemy stosować takie rozwiązania średnio co drugi dzień, lepiej wybrać delikatny spray z proteinami jedwabiu, który delikatnie zwiększy objętość, a piankę, puder i lakier zostawić na większe wyjścia.

Gdy zależy nam na uzyskaniu wyraźniejszego efektu gęstych włosów, warto postawić na profesjonalny sprzęt fryzjerski. W sklepach dla fryzjerów znajdziemy produkty specjalnie dostosowane do potrzeb cienkich fryzur – szczotki, suszarki i lokówki z funkcją zwiększania objętości bez puszenia oraz elektryzowania kosmyków. Doskonałym gadżetem jest również okrągła, fryzjerska szczotka: wystarczy stopniowo naciągać na nią kolejne partie włosów i suszyć ciepłym powietrzem suszarki, aby osiągnąć wymarzony rezultat. Jeżeli mamy mniej czasu, możemy po prostu wysuszyć kosmyki od samej nasady z głową do dołu (jednak nie sprawdzi się to w przypadku bardzo gęstych i ciężkich włosów).

Sprzęt do zadań specjalnych

W sytuacji, w której chcemy uzyskać spektakularny efekt, np. z powodu randki, ślubu, czy imprezy, możemy wypróbować sprzęt do zadań specjalnych. Chodzi przede wszystkim o doczepiane włosy clip-in, które pozwalają na szybkie osiągnięcie wrażenia zagęszczonej fryzury. Zakłada się je szybko i wyjątkowo łatwo, dlatego są przeznaczone również do samodzielnej aplikacji. Dzięki nim w 5 minut wykonamy gęstą, imponującą fryzurę, w dodatku bez żadnej szkody dla naszych naturalnych kosmyków. Jeśli nie chcemy stosować takiego rozwiązania, drugą niezawodną opcją jest użycie suszarko-lokówki, która pozwala na szybkie stworzenie eleganckich fal i jednocześnie odbija włosy od głowy, tworząc zachwycającą burzę loków.

Warto pamiętać, że zarówno clip-in, jak i suszarko-lokówka, powinny pochodzić od zaufanego producenta. Jeżeli zależy nam na zdrowiu naszych włosów, niewskazane jest wybieranie sprzętu z niepewnych źródeł. Kiepskiej jakości doczepki będą wyglądać nienaturalnie, a niesprawdzona lokówka może zniszczyć włosy. Najlepiej wybrać ofertę profesjonalnej firmy, np. Profryzjer.pl, gdzie znajdziemy produkty przeznaczone dla zawodowców. W sklepach fryzjerskich częściej niż wszędzie indziej znajdziemy wielofunkcyjne sprzęty i kosmetyki, które nie tylko stylizują, ale jednocześnie pielęgnują fryzurę, dodając jej zdrowia i blasku.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz