Biuro matrymonialne - czy to dobry sposób na poznanie swojej drugiej połówki?

​Poszukiwania swojej drugiej połówki na pewnym etapie życia mogą przestać być tak łatwe, jak wtedy gdy jesteśmy nastolatkami czy studentami. Wiele osób stawia przede wszystkim na rozwój osobisty i zawodowy, naukę oraz karierę. Z czasem jednak poznanie odpowiadającego im partnera zaczyna być pewnym wyzwaniem. Właśnie w stronę takiego grona swoje usługi kierują biura matrymonialne. Czy jednak rzeczywiście mogą one zapewnić skuteczną i profesjonalną pomoc?

Biura matrymonialne – nie kieruj się stereotypami

W Polsce biuro matrymonialne nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami. Wśród wielu osób żywe są stereotypy mówiące, że firmy świadczące tego typu usługi są nieprofesjonalne. Nieco młodsze pokolenia uważa je za swoisty relikt przeszłości. Rzeczywiście w latach 80. czy 90. XX wieku były o wiele mniejsze szanse na nawiązywanie nowych znajomości i poszukiwanie partnera poza swoją stałą grupą znajomych.

W czasach sprzed Internetu biuro matrymonialne dla wielu osób było jedyną szansą, aby poznać panią lub pana w zbliżonym wieku, o podobnych zainteresowaniach, poglądach i celach życiowych, gdy w najbliższych otoczeniu brakowało odpowiednich kandydatów. Wówczas tego typu usługi polegały na prowadzeniu przez pośredników obszernych teczek oraz segregatorów z kwestionariuszami kobiet i mężczyzn poszukujących wymarzonego partnera na resztę życia. Osoby, które chciały skorzystać z takiej pomocy, również musiały wypełnić stosowny kwestionariusz. Na jego podstawie pracownik biura dopasowywał profile kandydatów, którzy według niego mogli spełnić oczekiwania przedstawione przez konkretną Klientkę lub Klienta.

Obecnie biura matrymonialne przeszły ogromną metamorfozę. Obszerne dokumentacje z archiwów przeniosły się do programów komputerowych, konsultanci uzupełniają bazy z ofertami pań i panów, które można przeszukiwać według różnych kryteriów (np. wieku, zawodu i statusu materialnego, oczekiwań w stosunku do partnera, poglądów na małżeństwo, posiadania dzieci czy hobby). Zespół biur często tworzą doświadczeni doradcy z wykształceniem psychologicznym, którzy mają szeroką wiedzę na temat emocji oraz relacji międzyludzkich. Dzięki temu są w stanie pomóc Klientom uświadomić sobie własne oczekiwania, co do związku oraz podpowiedzieć rozwiązania pomagające nawiązywać i pielęgnować relacje.

Kto może skorzystać z pomocy biura matrymonialnego?

Współczesne biura matrymonialne mogą kierować swoje oferty zarówno do konkretnej grupy docelowej, jak i przygotowywać uniwersalne usługi spełniające wymagania osób z wielu grup wiekowych i o różnym statusie społecznym czy zawodowym. Trudno więc tak naprawdę określić, kto jest przeciętnym kandydatem biura matrymonialnego. Wśród Klientów jednak częściej pojawiają się osoby w średnim wieku oraz seniorzy.

Dwudziestokilkulatki swoich potencjalnych partnerów zwykle poznają w naturalnym środowisku – na uczelni, w pracy, w grupie znajomych itp. W tym przedziale wiekowym liczba singli jest bowiem większa. Z czasem dysproporcje zmniejszają się. Czterdziestolatek czy pięćdziesięciolatek zajęty na co dzień budowaniem kariery, rozwojem zawodowym i osobistym oraz ciekawym hobby może mieć niewiele okazji, aby poznać wolną osobę podzielającą jego zapatrywania i styl życia oraz marzącą o zbudowaniu stałego związku.

Bardzo często biuro matrymonialne kieruje swoje usługi w stronę osób, które chciałyby nawiązać poważną relację, planują małżeństwo i założenie rodziny. Liczne codzienne obowiązki mogą jednak uniemożliwiać im nawiązywanie wartościowych relacji z osobami płci przeciwnej, które być może mają zupełnie inne poglądy i oczekiwania wobec wspólnej przyszłości. Biura matrymonialne mogą stanowić więc alternatywę dla poznawania potencjalnych sympatii w klubach czy na portalach randkowych.

Jak wybrać dobre biuro matrymonialne?

Konkurencja na rynku jest dość duża. W Polsce biuro matrymonialne może założyć i prowadzić niemal każdy – przepisy nie wymagają posiadania żadnej licencji. Wystarczy zarejestrować działalność gospodarczą, wybrać odpowiedni kod PKD i można rozpocząć świadczenie usług. W praktyce oznacza to, że na rynku mogą pojawić się nierzetelne firmy założone przez osoby, które zupełnie nie mają kompetencji oraz predyspozycji do działania w branży matrymonialnej.

Warto więc dokładnie sprawdzić firmę, z której pomocy chcemy skorzystać. Duże doświadczenie i wiele pozytywnych opinii ma sieć biur matrymonialnych DUET CENTRUM (www.duetcentrum.pl). Posiada ona swoje oddziały w wielu największych miastach Polski oraz umożliwia Klientom umówienie się z konsultantem w wybranym miejscu. Atutem firmy jest pełen profesjonalizm. Każdy kandydat otrzymuje tutaj wsparcie osobistego konsultanta, z którym może omówić swoje oczekiwania względem potencjalnego partnera, przedstawić posiadane poglądy i opowiedzieć o stylu życia. W zespole pracują osoby, które profesjonalną wiedzę (m. in. psychologiczną) łączą z dużym wyczuciem, dyskrecją i wysoką kulturą osobistą. Dzięki temu panie i panowie, odwiedzający biuro matrymonialne, mogą poczuć, że ich sprawa trafiła w kompetentne ręce. Kompleksowe wsparcie w poszukiwaniach potencjalnego partnera pomaga licznym Klientom zdobyć pewność siebie i nawiązać wartościowe relacje.

Jak pracują współczesne biura matrymonialne?

Zastanawiasz się, czy inwestowanie w pomoc, świadczoną przez biura matrymonialne, rzeczywiście ma sens w czasach dostępności licznych portali randkowych w Internecie? Warto uświadomić sobie, że osoby zapisujące się do bazy biura matrymonialnego tak naprawdę mają nieco inne oczekiwania niż rejestrujące się w darmowych serwisach online. W sieci często jesteśmy anonimowi, dlatego nawiązywanie relacji za jej pośrednictwem oznacza pewne ryzyko.

Wiele osób zadowolonych z pomocy biura matrymonialnego twierdzi, że ten sposób poznawania potencjalnego partnera jest mniej czasochłonny, a jednocześnie szybciej może zakończyć się sukcesem. Za rejestrację w biurze trzeba zapłacić. Konieczne jest wypełnienie szczegółowych kwestionariuszy osobowych i potwierdzenie swojej tożsamości. To pozwala konsultantom weryfikować Klientów. Często oprócz skanu dowodu osobistego, osoby twierdzące, że są po rozwodzie, muszą przedstawić kopię orzeczenia sądowego. Dla drugiej strony oznacza to mniejsze ryzyko natrafienia na oszusta, który oficjalnie pozostaje w związku małżeńskim.

Konsultanci biura matrymonialnego przeprowadzają osobiste rozmowy z kandydatami i kandydatkami. Poznają ich cechy charakteru, styl życia i oczekiwania względem drugiej osoby. Taka wiedza znacznie ułatwia przedstawienie sobie ludzi, którzy rzeczywiście mogą podobnie widzieć wspólną przyszłość i stworzyć szczęśliwy związek.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz