W taksówce z Chopinem

Do końca sierpnia osoby podróżujące taksówkami EcoCar mogą posłuchać podczas jazdy muzyki Fryderyka Chopina. Akcja promująca twórczość kompozytora towarzyszy 12. Międzynarodowemu Festiwalowi „Chopin i jego Europa”.

Firma taksówkowa EcoCar nawiązała współpracę partnerską z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina. Dzięki temu przez najbliższe dwa tygodnie jej pasażerom będą towarzyszyły podczas jazdy dźwięki wyjątkowych utworów kompozytora. Przemierzanie ulic Warszawy i Trójmiasta umili m.in. Mazurek, Etiuda Rewolucyjna, Walc cis-moll czy Polonez As-dur. Osoby, którym rozbrzmiewająca w taksówkach muzyka szczególnie przypadnie do gustu mogą też wziąć udział w konkursie. Jego zwycięzcy otrzymają podwójne bilety na koncerty odbywające się w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin i jego Europa”.

- To już kolejna akcja promująca muzykę klasyczną, w którą angażuje się EcoCar. Dlatego z przyjemnością rekomendujemy taksówki korporacji osobom odwiedzającym Muzeum Fryderyka Chopina oraz uczestniczącym w organizowanych przez nas wydarzeniach – mówi Adelina Kumor, Kierownik Działu Marketingu i PR z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. – Wielu pasażerów z pewnością rozpozna utwory kompozytora, dla innych może to być fantastyczny początek przygody z jego wyjątkową muzyką – dodaje Adelina Kumor.

Utworów Chopina można było posłuchać w hybrydowych samochodach EcoCar także w ubiegłym roku, podczas XVII Konkursu Chopinowskiego. – Nietypowa jak na taksówki muzyka spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem pasażerów – mówi Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A. – Wielu z nich nie kryło zdziwienia, ale odbiór był niemal zawsze pozytywny. Dlatego akcje popularyzujące kulturę z pewnością jeszcze nie raz zawitają do naszych taksówek – dodaje.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz