Gimnastyka dla seniora - Poznaj ćwiczenia dla osób starszych

Gimnastyka dla seniorów. Sprawdź, które ćwiczenia będą odpowiednie

Gimnastyka dla seniorów zapewnia wiele zdrowotnych korzyści. Skupia się na ćwiczeniach o spokojnym tempie i i elastyczności, aby pomóc seniorom utrzymać dobrą kondycję. Ćwiczenia koncentrują się również na zapobieganiu urazom, odzyskiwaniu siły i rehabilitacji

Gimnastyka dla seniora na górną część ciała

Zajęcia z gimnastyki dla seniorów mogą obejmować hantle, różne piłki i inne przyrządy do ćwiczeń. Ogólnie rzecz biorąc, seniorzy powinni stanąć w pozycji wyprostowanej i lekko ugiąć kolana. Następnie, trzymając po dwa hantle w każdej ręce, seniorzy powinni podnieść ramiona nad głowę, sprowadzając je z powrotem w kierunku kolan. To ćwiczenie ma na celu pracę mięśni górnej części ciała bez wywierania zbyt dużego nacisku na stawy i inne mięśnie. Korzyści z gimnastyki dla seniorów są znaczące.

Ćwiczenia dla seniora - aktywność na świeżym powietrzu

Seniorzy powinni wziąć pod uwagę ból związany z takimi chorobami jak osteoporoza i zapalenie stawów. Wczesna, poranna gimnastyka dla seniora może być dobrym rozwiązaniem dla tych, cierpiących na sztywność stawów. Ćwiczenia takie jak belki balansowe i ćwiczenia z piłką mogą zmniejszyć sztywność mięśni. Dla seniorów powyżej 80 roku życia, ogólne ćwiczenia kondycyjne, takie jak Nordic walking, mogą być również korzystne. Oprócz regularnego programu gimnastyki, seniorzy powinni również angażować się w zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak spacery lub wycieczki.

nordic walking dla seniorów

Zobacz także: Joga dla początkujących: nauka jogi w domu

Gimnastyka rekreacyjna dla seniorów

To kolejny sposób na poprawę ogólnej sprawności seniorów. Łączy w sobie trening siły, zwinności i równowagi. Nie jest tak intensywna jak trening na siłowni, ale nadal jest doskonałym sposobem na rozwój sprawności umysłowej i fizycznej. Gimnastyka rekreacyjna to świetny sposób na poprawę sprawności fizycznej i naukę cennych lekcji życia. I, jest to świetny sposób na ponowne połączenie się z dzieciństwem.  Urazy przypisywane upadkom są zmniejszone właśnie dzięki gimnastyce rekreacyjnej. Uczestnicy gimnastyki rekreacyjnej rzadziej doświadczają złamań podczas upadków. 

Gimnastyka dla seniora - korzyści z ćwiczeń

Kluby rekreacyjne często oferują bezpłatne zajęcia dla seniorów. Ponadto, istnieje wiele korzyści związanych z aktywnością fizyczną. Seniorzy, którzy biorą udział w różnych zajęciach gimnastycznych są bardziej skłonni do pozostania aktywnymi fizycznie niż osoby nieuczestniczące w zajęciach. Ponadto, korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej są dobrze znane. Na przykład, ćwiczenia pomagają obniżyć ryzyko związane z rozwojem wielu chorób np. chorób układu krążenia a także pomagają osiągnąć odpowiednie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Programy gimnastyki rekreacyjnej są również dostępne w wielu miastach i są łatwe do wykonania.

gimnastyka dla seniora

 

 

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz