Koszula z mankietami na spinki czy na guziki – jak się ubrać na wesele?

Wesele to doskonała okazja, by wybrać elegancki strój i pasujące do niego dodatki. Na co dzień zazwyczaj nie mamy możliwości zakładać szykownej garderoby, o ile nie wymusza tego dress code w pracy. Uroczystości weselne to zatem czas, by postawić na wyjątkową elegancję.

Biżuteria jest domeną kobiet, ale i panowie mają tu miejsce na eleganckie dodatki. Stają oni jednak przed dylematem, co wybrać – koszulę z mankietami na spinki czy na guziki? Co się sprawdzi lepiej podczas weselnego przyjęcia?

Koszule z mankietami tradycyjnymi i francuskimi

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, czym się różnią koszule, które są zapinane na spinki od tych zapinanych na guziki.

Koszule zapinane na spinki mają mankiety francuskie, czyli podwójne. W takim przypadku mankiet wystaje spod marynarki, dlatego można wyeksponować eleganckie spinki. Koszule tradycyjne mają pojedyncze mankiety, które mogą być zapinane na jeden bądź dwa guziki. Mankiety w koszulach tradycyjnych nie wystają spod rękawów marynarki.

Spinki czy guziki?

Zapinanie guzików jest łatwiejsze, jednak spinki do mankietów podkreślają charakter weselnego przyjęcia. W końcu to wyjątkowa okazja, uroczyste wydarzenie, dlatego strój powinien być równie wyjątkowy.

Nauka zapinania spinek do mankietów nie jest uciążliwa i trudna, a panowie, którzy decydują się na koszule zapinane na spinki, bardzo szybko doceniają niepowtarzalny wygląd takiej stylizacji. Co więcej, mankiety ze spinkami świetnie się prezentują zestawione z garniturem, frakiem lub smokingiem. I poza krawatem bądź muszką do koszuli, nie są potrzebne żadne inne dodatki, by doskonale się prezentować.

Jak dobrać spinki do koszuli?

Wesele to okazja, podczas której sprawdzają się klasyczne rozwiązania. Z tego względu panowie mogą wybrać spinki, które będą po prostu eleganckie, pasujące do kolorystyki całej stylizacji, w tym głównie zastosowanych dodatków. Estetyczne i wyrafinowane spinki, których uroda tkwi w prostocie, oferuje sklep galante.pl.

Wśród spinek do koszul z mankietami można również znaleźć rozmaite kształty, zestawienia kolorystyczne oraz detale, dzięki którym zwyczajny i elegancki garnitur zyska na ciekawym dodatku. Panowie lubiący się wyróżniać i podkreślać swój charakter bądź pasje, w ofercie spinek znajdą także te, które będą zgodne np. z ich hobby. Choć wesele to okazja, podczas której lepiej stawiać na klasykę, w zależności od charakteru tego wydarzenia i motywu przewodniego, można spróbować znaleźć spinki oryginalne, a przy tym wciąż eleganckie.

O czym warto pamiętać?

Wybierając koszulę z mankietami na spinki nie można pomijać krawata bądź muchy. Zestawienie bez któregoś z tych elementów jest dopuszczalne tylko ubierając koszulę zapinaną na guziki.

Mając spinki do mankietów należy zrezygnować ze spinki do krawata. Te pierwsze są wystarczająco wyraziste, więc kolejne dodatki – poza zegarkiem, nie sprawdzą się w weselnej stylizacji.

Jeśli już wiesz, która koszula lepiej spisze się podczas przyjęcia weselnego, pozostaje wybrać spinki do mankietów.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz