Gdzie wybrać się na wakacje w tym roku?

Wakacje za pasem, a to może oznaczać tylko jedno — czas zacząć planować swój urlop! Ani się nie obejrzymy, a lada dzień nadejdą letnie miesiące. Jeśli masz ochotę przeżyć naprawdę ekscytującą przygodę i wrócić ze swojego urlopu z garścią niezapomnianych wspomnień, postaw na wakacje na jachcie!

Czarter jachtów online to sposób na zaplanowanie wakacji bez wychodzenia w domu — wystarczy, że określisz kierunek rejsu i zarezerwujesz dogodny dla siebie termin! Zanim jednak dokonasz ostatecznej decyzji, poznaj najpopularniejsze żeglarskie cel podróży!

Chorwacja

Chorwacja to jeden z najczęściej obieranych kierunków żeglarskich — przynajmniej w Europie. Żeglarzy przyciąga tutaj wyjątkowo przyjazna pogoda i bogactwo atrakcji, których można zażyć w trakcie rejsu po Adriatyku. Czynnikiem, który wpływa na popularność tej destynacji są także stosunkowo atrakcyjne ceny, bogata linia brzegowa i stale rozwijająca się infrastruktura żeglarska. Szczególnie polecanymi kierunkami w Chorwacji są Split, Dubrownik, Zadar oraz Szybenik.

Grecja

Nie mniej popularnym celem podróży, który również posiada bardzo rozwiniętą linię brzegową, jest Grecja. Liczba jej wysp oraz wysepek wynosi ponad 3000, co czyni ją idealnym kierunkiem na wakacyjny czarter jachtu. Obierając żeglarski kurs na Grecję, doświadczymy niezapomnianych widoków i zyskamy możliwość obcowania z bujną przyrodą. Sezon żeglarski trwa tam od kwietnia do listopada, dlatego z powodzeniem możesz zaplanować swój urlop z dużym wyprzedzeniem. Najsłynniejszymi greckimi wyspami są Korfu, Santorini, Zakynthos oraz Rodos.

Włochy

Włochy to miejsce, które należy odwiedzić nie raz, a przynajmniej kilka razy w życiu. Jedna wizyta to zdecydowanie za mało, by poczuć jego klimat i w pełni odkryć jego piękno. Kraj ten słynie z wyjątkowo smacznej kuchni, jednak to nie wszystko, co zachwyci nas na miejscu — nie sposób nie wspomnieć o jego architekturze, wielokulturowości i bogatej przyrodzie. A gdyby tego było mało, żeglowaniu we Włoszech sprzyja bogata linia brzegowa, pokaźna liczba marin oraz dogodny dojazd. Popularnymi regionami są Sycylia, Sardynia oraz Toskania.

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na wakacje w tym roku? Nie odkładaj decyzji na ostatnią chwilę — postaw na sprawdzone kierunki, które zagwarantują Ci moc niezapomnianych atrakcji oraz wrażeń. Chorwacja, Grecja i Włochy to fascynujące cel podróży, które pozwolą Ci zaznać innej kultury i spędzić urlop w otoczeniu pięknych krajobrazów.

 

Materiał partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz