Za co kochamy rowery Haibike?

W przeciwieństwie do tanich chińskich modeli, wszystkie rowery elektryczne Haibike są zaprojektowane z myślą trwałości. Jakie jeszcze zalety mają rowery tej marki?

Za co kochamy rowery Haibike?

Rowery tej marki są wyposażone w akumulatory i silniki czołowych producentów - Bosch i Yamaha. Ilość cykli ładowania baterii to aż 1000 razy! Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na 100-150 km (w zależności od wybranego trybu).

Ramy rowerów elektrycznych i rowerów Haibike wykonane są wyłącznie z aluminium lub włókna węglowego. Komponenty rowerowe - Shimano lub Sram. Haibike rozwija rowery elektryczne w Niemczech od 1995 roku, na bazie ponad 100-letnie doświadczenia firmy WinoraGroup. Haibkie łączy jakość z dynamiką startupu.

W przeciwieństwie do tanich rowerów elektrycznych, które są tylko elektryfikacją konwencjonalnych rowerów znanych marek. Wszystkie modele rowerów elektrycznych Haibike są zaprojektowane jako jedna jednostka z silnikiem. Ponadto każdy szczegół jest obliczany i projektowany tak, aby zapewnić maksymalną wydajność i trwałość.

Haibike - firma, którą pokochali rowerzyści

Marka Haibike to jedna ze stosunkowo młodych marek europejskich. Została założona w 1995 roku w Niemczech. Jej założycielami byli Felix i Suzanne Puello, która w tym czasie była prezesem Winora Group (kolejnego producenta rowerów o długiej historii) i jednocześnie prawnuczką założyciela Engelberta Wienera. Początkowo rowery były sygnowane marką macierzystą Winora, ale potem firma zaczęła wypuszczać rowery pod własną marką. Obecnie Haibike, podobnie jak wielu innych europejskich producentów, jest częścią holdingu Accell Group.

Punktem zwrotnym w historii firmy był rok 2012, kiedy firmowe rowery Haibike zaczęły być wykorzystywane w zawodach przez słynną zawodniczkę Sabinę Spitz. W tym samym roku w Londynie zdobywa srebro olimpijskie na rowerze Haibike.

Obecnie rowery Haibike wykorzystywane są w wielu prestiżowych zawodach przełajowych (wyścigi w trudnym terenie). Wielu niemieckich profesjonalistów wybiera Haibike jako swój główny sprzęt wyścigowy.

Rowery elektryczne Haibike

Dlaczego rowery Haibike?

Po pierwsze to oczywiście jakość. Przede wszystkim mówimy o jakości i niezawodności ramy, która podczas jazdy ma największe obciążenia. Co więcej, Haibike udziela 5-letniej gwarancji na wszystkie swoje ramy. Po drugie, wielu profesjonalistów doceniło inżynierię i konstrukcję rowerów. Kupowanie roweru Haibike to kupowanie idealnego roweru wyścigowego, w którym wszystko jest dokładnie zaplanowane. Lekka i mocna rama jest stworzona przy użyciu nowoczesnych materiałów i technologii, takich jak odlewanie grawitacyjne. Pozwala to na zwiększenie wytrzymałości poszczególnych węzłów ramy, co z kolei zwiększa ogólną wytrzymałość konstrukcji.

Projektując i montując rowery, HaiBike wykorzystuje różne innowacyjne technologie. Do produkcji ram wykorzystywana jest technologia hydroformowania, która zapewnia mocną i lekką konstrukcję przy zachowaniu wysokich osiągów, a także redukcję masy (średnio rowery elektryczne Haibike ważą 20 kg).

Same silniki elektryczne są zamontowane w trójkącie ramy, co gwarantuje idealne rozłożenie ciężaru oraz ochronę jednostki napędowej przed wilgocią atmosferyczną, brudem i kamieniami. Moc napędu roweru to 250 W, co spełnia wymagania norm europejskich - ta trakcja wystarcza do poruszania się z prędkością do 25 km/h bez ingerencji człowieka. Silniki nie są napędzane przez przepustnicę, ale przez pedałowanie rowerzysty.

Jako akumulatory wykorzystywane są lekkie, niezawodne i trwałe akumulatory litowo-jonowe, których ładowanie trwa zaledwie 3 godziny. Rowery posiadają funkcjonalny wyświetlacz LCD z podświetleniem LED i pilotem, który pozwala monitorować prędkość poruszania się, przebyty dystans, stan naładowania baterii i inne parametry, a także ustawiać ustawienia dla określonych trybów ruchu (silnik wyłączony, ekonomiczny, standardowy, tryb wysokiej mocy).

Dziś w katalogu niemieckiego producenta znajduje się ponad 150 modeli rowerów, dzięki czemu każdy użytkownik może kupić HaiBike, w zależności od własnych potrzeb.

Jak wybrać rower, który spełni oczekiwania?

Aby dokładnie określić, który rower elektryczny wybrać, należy najpierw określić cel, sposób jego użytkowania. Ten czynnik jest jednym z najważniejszych, ponieważ od niego zależy, na jakie cechy pojazdu będziesz musiał zwrócić uwagę. Zaleca się rozważenie następujących punktów:

  • Rodzaj terenu. Jazda terenowa może wymagać większej mocy silnika.
  • Intensywność pedałowania. Jeśli zamierzasz często „pracować stopami”, wystarczy niska moc silnika.
  • Dystans. Wiele modeli ma zasięg w zakresie 20-50 km.
  • Prędkość. Fanom szybkiej jazdy (od 40 km/h) przyda się rower elektryczny z mocnym silnikiem i dobrym akumulatorem. Cena takiego modelu może być wyższa, ale wynika to z doskonałych właściwości użytkowych.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz