Jak zadbać o włosy latem?

​Latem często zapominamy o włosach, a właśnie w sezonie wakacyjnym wymagają one wyjątkowej ochrony. Silne słońce, woda, wiatr i suche powietrze bardzo je osłabiają i wysuszają. Jak dbać o włosy latem, jaki szampon do włosów wybrać i jak zapewnić im ochronę? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Ochrona przed słońcem

Pamiętasz, by zapewnić skórze właściwą ochronę, ale równie ważne są włosy – promienie słoneczne mocno je wysuszają, stają się słabsze i kruche. Odpowiedni szampon do włosów nawilży je i zabezpieczy ich kolor. Najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieniowania są włosy po koloryzacji, gdyż ich struktura nie ma naturalnej warstwy lipidowej.

Negatywny wpływ ma na nie także chlorowana woda. Jeśli nie zabezpieczysz ich przed jej działaniem, mogą stać się szorstkie i trudne w rozczesaniu. Działanie promieniowania powoduje otwieranie się łusek, a promienie UV docierające do kory włosa uszkadzają ich strukturę.

Szampon na wypadające włosy

Osłabione włosy zdecydowanie potrzebują regeneracji – sięgnij po szampon na wypadające włosy, które je wzmocni i odżywi. To jednak tylko podstawa pielęgnacji – pamiętaj też o odżywce oraz masce, dobre efekty zapewnia też olejowanie. Dobierz też kosmetyk do rodzaju włosów – jak szampon do włosów kręconych czy farbowanych.

Latem myj włosy często, ale delikatnie – latem to konieczność, bo skóra głowy może się intensywnie pocić. Lekkie kosmetyki nie będą dodatkowo obciążać kosmyków. Łamliwe włosy, stracą połysk i staną się matowe, a wiele z tych uszkodzeń jest już nieodwracalna. Głównie w przypadku farbowanych włosów należy zadbać, by intensywność i blask utrzymał się jak najdłużej.

Nie susz włosów

Jeśli musisz ułożyć fryzurę, suszarka i szczotka są niezbędne, ale chociaż od czasu do czasu warto zrezygnować z użycia suszarki. Dlaczego? Ona również wysusza już i tak osłabione kosmyki. Latem włosy szybko wysychają same. Najlepiej zrób przerwę także os stosowania prostownicy i lokówki. Unikaj jednak wysychania włosów na plaży i silnym słońcu – sięgnij wtedy po nawilżającą mgiełkę, najlepiej z filtrami UV. Gdy suszymy włosy na słońcu, negatywny wpływ promieni na nasze kosmyki jest ogromny.

Stosuj naturalne olejki

Olejki służą do zabezpieczania końcówek – sięgnij po wybrany z nich po każdym myciu. Wystarczy kilka kropli delikatnie wmasować w końcówki. Za najskuteczniejsze oleje uznaje się między innymi olej z kiełków pszenicy czy olej z pestek malin, bo mają one wysoki współczynnik SPF. Szampon do włosów kręconych, suchych czy farbowanych, ale pamiętaj o dodatkowym wsparciu.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz