Makijaż permanentny brwi - kilka zasad, o których musi pamiętać początkująca linergistka

​Makijaż i związane z nim produkty i usługi stanowią rosnący w siłę sektor gospodarki. Świadczy o tym m.in. wysyp nowych marek kosmetycznych i beauty sygnowanych nazwiskami sławnych kobiet oraz poszerzająca się oferta produktów zapewniających perfekcyjny make-up. Jedną z gałęzi przemysłu beauty jest makijaż permanentny, czyli mikropigmentacja, której popularność stale rośnie. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się szczególnie mikropigmentacja brwi. W tym artykule przybliżmy więc kilka zasad dotyczących wykonywania idealnego makijażu permanentnego brwi dla początkujących linergistek!

Odpowiednie szkolenia

Makijaż permanentny brwi wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jako że jest to rozwiązanie, które w zależności od metody może trwać na skórze nawet do kilku lat. Aby zapewnić komfort osobom zainteresowanym zabiegiem, linergistka powinna więc móc pochwalić się skończeniem odpowiednich kursów potwierdzających jej umiejętności. Kursy makijażu permanentnego brwi odbywają się w każdym dużym mieście w Polsce i trwają zazwyczaj kilka dni. Najczęściej salony kosmetyczne oferujące kursy zapewniają wszystkie potrzebne narzędzia (maszynki do brwi, pigmenty, skórki, środki do dezynfekcji) oraz szkolenie z kilku metod mikropigmentacji brwi, do których zaliczyć możemy: cieniowanie, ombre, metodę włoskową i hybrydową. 

Jakie urządzenia do makijażu permanentnego brwi wybrać?

Stawianie pierwszych kroków w karierze linergistki nie jest proste. Jednym z wyzwań jest wybór odpowiednich urządzeń do makijażu permanentnego. Istnieją dwa podstawowe typy maszynek do mikropigmentacji: na kartridź, czyli z pojedynczą igłą oraz na igły akupunkturowe, czyli wykorzystujące wiele igieł podczas wprowadzania pigmentu. Maszynka na kartridż pozwala na szybsze rozpoczęcie zabiegu, natomiast maszynka akupunkturowa jest w stanie stworzyć naturalniejszy efekt zaraz po zabiegu. Oba rodzaje urządzeń do makijażu permanentnego przynoszą zadowalający efekt, jeśli włada nimi linergistka z odpowiednią wiedzą i przeszkoleniem. Tak naprawdę najważniejsze przy wyborze maszynki do mikropigmentacji jest korzystanie z ofert sprawdzonych firm, poświadczonych niezależnymi opiniami ekspertów oraz upewnienie się, że nasz zakup spełnia wymogi higieny i bezpieczeństwa Unii Europejskiej. 

Wskazówki dotyczące pigmentów do brwi

Dobra linergistka musi stale poszerzać swoją wiedzę dotyczącą pigmentów do brwi wykorzystywanych podczas zabiegu makijażu permanentnego. Dobrze jest zaopatrzyć się w szeroką paletę kolorów, dzięki czemu po nauce odpowiedniego ich łączenia, możemy uzyskać naturalny efekt, najbardziej dopasowany do urody osoby korzystającej z zabiegu. Nie warto oszczędzać na dobrych pigmentach ani szukać półśrodków. Sprawdzone pigmenty do brwi minimalizują ryzyko reakcji alergicznych na skórze oraz nieprzyjemnych efektów ubocznych, takich jak krwawienie i opuchlizna. Jeśli chodzi o te ostatnie, to do wyboru w sklepach z przyrządami do makijażu permanentnego są, chociażby środki redukujące podrażnienie skóry podczas zabiegu, w które także warto zainwestować. 

Podsumowanie

Początkująca linergistka pragnąca wykonywać makijaż permanentny brwi odznaczający się jakością musi poszerzać swoją wiedzę, uczęszczając na kursy. Dodatkowo powinna zapewnić sobie wysokiej jakości urządzenia do makijażu permanentnego, takie jak dobre maszynki od sprawdzonych producentów. Równie ważny jest zakup pigmentów do brwi o wielu odcieniach oraz niepowodujących reakcji alergicznych.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz