Chcesz umilić sobie podróż pociągiem? Obejrzyj film!

Nasze życie to ciągła podróż – dosłownie i w przenośni. Niektórzy z nas każdego dnia pokonują wiele kilometrów w drodze do pracy lub na uczelnię. Nie mamy zbyt wielkiego pola do popisu, gdy jesteśmy kierowcami, ale jako pasażer samochodu czy pociągu możemy umilić sobie czas wielogodzinnej, nudnej podróży na różne sposoby, na przykład oglądając film na YouTube. Czasem bywa to problematyczne, bo choć chyba każdy z nas dysponuje mobilnym internetem, to jednak podczas podróży mogą pojawiać się problemy z zasięgiem. Jak sobie z tym poradzić? Czy można pobierać filmiki bezpośrednio na swój telefon?

Fenomen YouTube

YouTube powstał 14 lutego 2005 roku i na ten moment jest najpopularniejszym portalem, za pośrednictwem którego można upubliczniać filmiki o różnej tematyce. To nie tylko swoisty katalog pełen poradników, ale również teledyski, filmy, klipy tworzone przez fanów. Nie ulega wątpliwości, że w tak szerokim wachlarzu każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy szukać za pośrednictwem kategorii, a im więcej filmików obejrzymy, tym lepiej serwis dopasuje do nas proponowane treści i pomoże nam odkryć nowe rzeczy, zgodne z naszymi zainteresowani. YouTube nie tylko pozwala nam oglądać to, co lubimy, ale również znajduje dla nas nowe sympatie.

Aby oglądać filmiki za pośrednictwem YouTube, musimy posiadać dostęp do internetu. Staje się to kłopotliwe na przykład podczas podróży, gdzie na niektórych terenach sieć może nam zanikać. Co należy wtedy zrobić? Jak oglądać YouTube bez internetu?

Czy można pobierać legalnie?

Regulamin jest jasny i klarowny: ściąganie z YouTube na telefon jest niedozwolone, w związku z czym serwis sam w sobie nie posiada opcji pozwalającej użytkownikom na pobieranie plików. Jest to jednak do obejścia, dlatego ludzie bez większego problemu pobierają ulubione treści i cieszą się nimi w trybie offline.

Jeżeli pobieramy filmiki jedynie na własny użytek, tj. wyłącznie do oglądania, a nie do udostępniania ich publicznie, to w zasadzie nie postępujemy źle. Ściąganie z YouTube na telefon umożliwia nam oglądanie ulubionych filmików w każdych warunkach - nie musimy mieć nawet dostępu do Internetu. Dzięki temu już nigdy nie dosięgnie nas nuda. Zamiast bezczynności możemy obejrzeć filmik ulubionego twórcy albo nauczyć się czegoś nowego dzięki jednemu z poradników.

Jeśli nie pobieranie, to co?

Istnieje wiele powodów, dla których możemy nie chcieć ściągać z YouTube na telefon. Niektórzy z nas boją się, że pobieranie plików mimo wszystko może spowodować nam problemy na ścieżce prawnej. Czasem nasz telefon nie posiada wystarczająco dużo miejsca, by móc ściągnąć wszystkie filmiki, jakie chcielibyśmy posiadać. Jak sobie radzić w takim przypadku? Istnieje możliwość wykupienia subskrypcji YouTube Red, czyli aplikacji, która pozwala legalnie ściągać pliki z YouTube na telefon, by móc oglądać filmiki bez użycia internetu.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz