Gdzie można znaleźć numer VIN w Audi

​Numer VIN to niezwykle praktyczna rzecz w przypadku, w którym chcemy się dowiedzieć nieco więcej o naszym samochodzie. Może się on okazać niezastąpiony zwłaszcza wtedy, gdy mamy w planach kupno pojazdu. Wskazuje on nam między innymi: stan techniczny, rok produkcji, to czy auto było kradzione, a także wiele innych ciekawych informacji. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej odnośnie numeru VIN w Audi, zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

Historia pojazdu

Tak jak wyżej wspominaliśmy, historia pojazdu może nam wiele powiedzieć o przeszłości auta. Numer VIN składa się z 17 znaków (pomijając znaki: O, I Q, które mylą się z zerami i jedynkami) podzielonych na trzy sekcje:

  • VMI - pierwsze trzy znaki wskazujące producenta i region pochodzenia,
  • VDS - czyli kolejne sześć znaków kodujących typ pojazdu, jak i również wskazujące nam rodzaj konstrukcji i nadwozia. Numer ten może nam także powiedzieć o typie pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych.
  • VIS - osiem znaków, gdzie ostatnie cztery składają się tylko z liczb i są indywidualne dla każdego pojazdu oraz informują o wersji silnika, rodzaju napędu oraz wyposażeniu pojazdu.

Czego dokładnie możemy dowiedzieć się z historii pojazdu? Dzięki numerowi VIN zyskamy dostęp do informacji takich jak:

  • ilość właścicieli,
  • przebieg,
  • zdjęcia pojazdu,
  • historia wypadków,
  • to, czy pojazd był kradziony,
  • danych dotyczących wycofania auta przez producenta.

Gdzie mogę znaleźć numer VIN w samochodzie firmy Audi?

Zanim przejdziemy do poszukiwań numeru VIN w naszym Audi, powinniśmy zacząć od sprawdzenia dokumentów rejestracyjnych bądź dokumentów ubezpieczeniowych. Jeżeli chcesz znaleźć numer VIN bezpośrednio w aucie, zwróć uwagę na fakt, iż w zależności od producenta pojazdu numer ten może znajdować się w innym miejscu. Możemy znaleźć go np. na: na desce rozdzielczej (po stronie kierowcy) lub w okolicy silnika. Jednak nie zawsze musi być tam ulokowany. W przypadku pojazdów marki Audi istnieje możliwość, że znajdziemy go desce rozdzielczej za przednią szybą lub na ramie drzwi od strony kierowcy. Skoro już znalazłeś numer VIN swojego auta, przyszedł czas na sprawdzenie jego historii. Na stronie internetowej https://www.carvertical.com/pl/audi-vin-decoder będziesz mógł dokonać weryfikacji swojego pojazdu. 

 Co, jeśli nigdzie nie mogę znaleźć numeru VIN?

Jeżeli pojazd, który masz w planach zakupić, nie posiada numeru VIN i sprzedający również nie potrafi Ci go wskazać, powinieneś udać się na komisariat lub posterunek policji, oczywiście razem z dowodem rejestracyjnym oraz właścicielem pojazdu. W miejscu tym policjanci mogą sprawdzić numer VIN. W przypadku, w którym numer identyfikacyjny pojazdu jest nieczytelny bądź różni się od numeru znajdującego się na dokumentach, postępujemy dokładnie tak samo, jak wtedy, gdy nie możemy go znaleźć. Może się także okazać, że samochód jest powypadkowy, a części użyte do jego naprawy pochodzą z zupełnie innego nadwozia pojazdu. Z tego powodu numer VIN może być inny. Lepiej dmuchać na zimne. Zawsze warto zachować ostrożność, poza tym, jeżeli sprzedawca pojazdu jest uczciwy, nie powinien sprawiać problemów w trakcie weryfikacji numeru VIN na komisariacie.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz