Nasiona marihuany w... kolekcji

Sprzedaż oraz posiadanie nasion marihuany jest legalne w większości państw w Europie – w przeciwieństwie do ich uprawy. Ostatnimi czasy coraz popularniejszym hobby staje się kolekcjonowanie takich nasion. Można się jednak zastanowić, po co ludzie zbierają nasiona konopi indyjskich i co kryje się za tym zainteresowaniem? Dlaczego ludzie mieszkający w państwach, w których nie wolno kupować, sprzedawać, uprawiać marihuany chcą kolekcjonować jedynie jej nasiona? Powodów jest kilka i warto je przemyśleć.

Różne odmiany konopi

W naturze występowało dawniej tylko kilka odmian marihuany. Można je było znaleźć lub napotkać już kilkadziesiąt lat temu, choć z pewnością powstały o wiele, wiele wcześniej. Wraz z rozwojem inżynerii genetycznej rosła liczba odmian różnych roślin, w tym właśnie marihuany. Pozyskiwaniem nowych odmian zajmowali się pasjonaci, którzy robili to przy pomocy specjalistów. Zajmował się tym między innymi Jack Herer – współpracował z naukowcami, by stworzyć coraz lepsze, nowe odmiany tej rośliny.

Jakie odmiany marihuany można było spotkać jeszcze kilkadziesiąt lat temu? To standardowe kilka odmian, powstałych naturalnie – przede wszystkim cannabis sativa, czyli konopie siewne, cannabis ruderalis, konopie dzikie, a także cannabis indica, najbardziej chyba znane i popularne konopie indyjskie. Pierwsze próby uzyskania nowych odmian konopi opierały się na krzyżowaniu odmiany siewnej oraz indyjskiej. Z czasem zaczęto także łączyć z nimi geny konopi dzikich, by opracować jeszcze inne genotypy tej rośliny. Tak toczył się proces pozyskiwania nowych nasion, coraz ciekawszych dla kolekcjonerów. Więcej do przeczytania na stronie https://farmanasion.pl/

Marihuana

Dlaczego ludzie kolekcjonują nasiona konopi?

Rozbudowa kolekcji nasion ma przyszłość, ponieważ stale pojawiają się nowe odmiany. Co więcej, zbieranie aktualnie powstałych pozwala na zachowanie ich genotypów i ocalenie unikalnych kombinacji, które już się nie powtórzą. Stąd właśnie zainteresowanie kolekcjonerów zbieraniem nasion marihuany.

Skąd kolekcjonerzy biorą swoje eksponaty?

W większości krajów w Europie uprawa konopi jest zabroniona. Jednak w niektórych dopuszcza się taką uprawę – to głównie Holandia, a przed długi czas także i Hiszpania. To tam właśnie istnieją Seedbanki – firmy produkujące nasiona konkretnych odmian konopi. Do popularnych producentów holenderskich należą Dutch Passion, Sensi Seeds, oraz Royal Queen Seeds. Firmy te zajmują się uprawą różnych odmian konopi oraz tworzeniem nowych, coraz ciekawszych i lepszych wersji tej rośliny. Na rynku działa kilkudziesięciu producentów, którzy dostarczają nasion, a pierwsi rozpoczynali swoją działalność już kilkadziesiąt lat temu. Niektóre z tych firm posiadają wyłączność na uprawę danych odmian nasion, ponieważ stworzyła je osoba zatrudniona w tej konkretnej firmie. W Polsce istnieje ponad dwadzieścia sklepów, głównie internetowych, które sprzedają nasiona konopi. Stacjonarne można znaleźć w dużych miastach. Warto jednak pamiętać, że w naszym kraju w obecnej chwili legalne jest jedynie posiadanie nasion, nie ich uprawa.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz