Co warto wiedzieć o obrączkach ślubnych?

Trudno wyobrazić sobie ślub bez obrączek. To przecież jeden z ważniejszych symboli miłości, jakimi wymienia się Para Młoda. Jako że na palcach pozostaną już na zawsze, a przynajmniej do końca naszych dni, powinno się zadbać o to, by były wygodne i nie przeszkadzały podczas codziennych czynności. Innymi słowy – muszą po prostu pasować jak ulał.

Trudno znaleźć idealną parę, która zadowoli zarówno kobietę, jak i mężczyznę (ci drudzy okazują się jednak dużo bardziej skorzy do ustępstw). Aby jednak się udało, trzeba pamiętać o szeregu rzeczy, na które koniecznie powinno się zwrócić uwagę przed kupnem wymarzonego kompletu.

Wygląd obrączek

Nie da się ukryć, że do pań zazwyczaj najbardziej przemawiają kwestie estetyczne. Z jednej strony chcą przecież jak najlepiej się prezentować, z drugiej natomiast potrzebują czegoś, co nie znudzi im się przez lata. Najbezpieczniejsze okażą się z pewnością obrączki ślubne klasyczne. Na pewno nadadzą się dla tych, którzy nie lubią podążać za zmienną modą, ale chcą postawić na coś, co będzie piękne niezależnie od obowiązujących trendów.

Ich prosta forma doskonale koresponduje z dowolną stylistyką ubioru oraz biżuterii, dlatego też wciąż są najczęściej wybierane przez przyszłych małżonków. Oczywiście, nie brakuje też zwolenników topowych wzorów. Jeśli się do nich należy, trzeba koniecznie przyjrzeć się każdej parze i wybrać taką, która najlepiej dopasuje się do sposobu, w jaki nosi się na co dzień, ponieważ obrączka to nie ten detal, jaki powinien się pierwszy rzucać w oczy.

Ustalenie rozmiaru

Chyba nikt nie zakłada, że dosłownie każda obrączka będzie pasować na jego palec. Zły wybór tego elementu to akurat najgorsze, co może się przydarzyć zainteresowanym. Istotne jest, by obrączka „dobrze leżała” – nie zsuwała się samoistnie, ale też nie cisnęła w palec. Przy sprawdzaniu rozmiaru trzeba jednak uwzględniać różne czynniki, które często wpływają na puchnięcie dłoni i samych palców – wysiłek fizyczny, wysoką temperaturę czy ciążę. Trzeba mieć jednak świadomość, że wraz z upływem czasu drobna korekta na pewno okaże się konieczna, ponieważ dłonie, podobnie jak całe ciało, zmieniają się wraz z wiekiem.

Kwestia materiału wykonania

Najczęściej wybiera się obrączki złote – z żółtego, białego lub czerwonego złota (najbardziej typowe są te o klasycznej, żółtej barwie, jednak osoby, które noszą srebrną biżuterię, często decydują się na białe złoto). Trzeba jednak koniecznie ustalić, czy ani kobieta, ani mężczyzna nie ma przypadkiem uczulenia na ten metal. W takim wypadku pozostaje albo wersja z platyny, albo z tytanu (wyjątkowo odpornego na zarysowania i uszkodzenia).

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz