Usuwanie makijażu permanentnego - czy jest bezpieczne?

​Coraz więcej kobiet decyduje się na skorzystanie z makijażu permanentnego. Niekiedy jednak rezultaty zabiegu nie są zadowalające. Makijaż może też zwyczajnie się znudzić. Na szczęście możesz pozbyć się niechcianego make-upu w dobrych gabinetach medycyny estetycznej.

Usuwanie makijażu permanentnego - kiedy należy je wykonać?

Codzienne nakładanie makijażu to proces, który dla wielu kobiet jest niezwykle męczący. W celu zaoszczędzenia cennego czasu wiele pań decyduje się na skorzystanie ze specjalnego zabiegu, który trwale poprawi wygląd twarzy. Choć makijaż permanentny w większości przypadków niesie za sobą wiele korzyści, to czasami nie przynosi on zamierzonych skutków. Wówczas zalecane jest usuwanie makijażu permanentnego

Powinno być ono przeprowadzone przede wszystkim wtedy, gdy makijaż został nałożony nieumiejętnie. Pomimo że niestaranne wykonanie tego zabiegu zdarza się relatywnie rzadko, to w rzeczywistości może przytrafić się nawet profesjonalistom. Na taki zabieg możesz zdecydować się także wtedy, kiedy wykonany makijaż po prostu przestał Ci się podobać. 

W jaki sposób usunąć makijaż permanentny? 

Istnieją różne sposoby na pozbycie się stałego makijażu. Najpopularniejsze jest jednak laserowe usuwanie makijażu permanentnegoPolega ono na rozbiciu barwnika za pomocą specjalnej wiązki promieniowania laserowego. Laser odpowiada za rozbicie barwnika na niewielkie cząsteczki, które w dalszej kolejności mogą zostać usunięte z organizmu kobiety. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością wśród wszystkich pań, którym nie spodobał się makijaż permanentny. Lista jego atutów jest bardzo szeroka, dzięki czemu sprawdza się nawet u wymagających konsumentów. Jego główny walor to bezinwazyjność, która sprawia, że jest bardzo bezpieczny i zazwyczaj nie generuje skutków ubocznych. Mocną stroną usuwania makijażu stałego jest również wysoka skuteczność działania. J

Jakie są przeciwwskazania?

Choć laserowe usuwanie ma wiele mocnych stron, to nie wszyscy mogą korzystać z tej metody. Nie jest ona zalecana ciężarnym kobietom oraz osobom zmagającym się z poważnymi problemami skórnymi. Przeciwwskazaniem do laserowego usuwania makijażu permanentnego mogą być również przewlekłe choroby. Zaliczają się do nich: padaczka, nowotwór, łuszczyca oraz cukrzyca. Zabieg ten nie powinien być również wykonywany przez kobiety, które na przestrzeni ostatniego miesiąca korzystały z solarium.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz