Dlaczego tablet może być alternatywą dla studenckiego notatnika?

​Nauka i studiowanie ewoluują, podobnie jak inne sfery życia, a ogromny wpływ na ich kształt mają nowoczesne technologie. Jeszcze nie tak dawno funkcjonowały papierowe indeksy, a przecież obecni studenci z reguły ich nie posiadają, ponieważ oceny i zaliczenia wpisuje się elektronicznie. Obszerny notatnik lub kilka zeszytów na różne zajęcia to klasyczne rozwiązanie, które dziś również zastępowane jest często telefonem, laptopem lub tabletem. Czy warto? Sprawdźmy, jakie są zalety korzystania z tego ostatniego urządzenia.

Tablet jako kompromis pomiędzy laptopem a telefonem

Wykładowców nie zdziwi już widok studenta, który zapisuje ważne pliki i notatki z zajęć na telefonie czy laptopie. Kompromisem pomiędzy tymi urządzeniami może okazać się tablet, który łączy w sobie zalety obu tych sprzętów, a do tego jest odpowiednio duży, lekki i poręczny, dzięki czemu możesz go zabrać w zasadzie wszędzie i notować najważniejsze rzeczy za pomocą wirtualnej klawiatury lub rysika. Na tablecie w prosty sposób uporządkujesz notatki z różnych zajęć i w komfortowy sposób przygotujesz się do kolokwiów i egzaminów. Ale to nie wszystko. Zobaczmy, dlaczego jeszcze takie urządzenie sprawdzi się jako pomoc w nauce.

Jakie parametry powinien mieć dobry tablet?

Jeśli chcesz kupić dobry tablet do notatek, zwróć uwagę na kilka kwestii.

Rozmiar ekranu

Choć zależy to od preferencji użytkownika, wygodne tablety do notowania to te o przekątnej od 8 do 12 cali. Taka wielkość ekranu umożliwia komfortowe pisanie i czytanie notatek.

Ekran dotykowy i rysik

Tablet kompatybilny z rysikiem jest świetną alternatywą dla klawiatury. Przyda się nie tylko do odręcznego pisania, ale też do szkicowania, co na pewno docenią studenci kierunków artystycznych i tych związanych z grafiką.

Rozdzielczość ekranu

Podobnie jak w przypadku telewizorów czy telefonów, ekran z wyższą rozdzielczością oznacza lepsze odwzorowanie szczegółów. Im więcej pikseli, tym czytelniejsze będą notatki. Tablet z wyższą rozdzielczością zapewni też lepszą jakość obrazu, co okaże się zaletą podczas oglądania filmów, gdy sprzęt służy jako mobilne centrum rozrywki.

Wytrzymałość baterii

Na uczelni jest wielokrotnie więcej studentów niż dostępnych gniazdek. Nawet jeśli masz powerbank, który pozwoli Ci na ładowanie urządzenia, poszukaj swojego modelu wśród tabletów gwarantujących przynajmniej kilka godzin intensywnego użytkowania. Pojemność baterii określa parametr mAh. Im wyższy, tym dłużej tablet będzie mógł pracować bez konieczności ładowania.

Pamięć

Fakt, jak dużo pamięci wewnętrznej masz do dyspozycji, przekłada się na to, ile większych i mniejszych plików możesz zmieścić na swoim urządzeniu. Warto wybrać sprzęt, który ma więcej pamięci, jeśli oprócz dokumentów będziesz na tablecie przechowywać też zdjęcia czy filmy.

Możliwość połączenia z innymi urządzeniami multimedialnymi

Jeśli chcesz korzystać z tabletu, ale też współdzielić pliki z innymi urządzeniami, sprawdź, możliwości urządzenia pod tym względem. W wybranych modelach Samsung Galaxy Tab dostępna jest funkcja Quick Share, umożliwiająca łatwe przesyłanie plików z tabletu na komputer czy smartfon. Niektóre tablety umożliwiają też jednoczesne prowadzenie rozmowy i tworzenie notatek. Taka wielozadaniowość urządzenia ułatwi pracę nad kilkoma projektami w jednym czasie.

Jak tablet może ułatwić naukę?

Używanie ekranu tabletu zamiast papieru do notatek może być bardzo intuicyjne. Jeśli masz nawyk zaznaczania kolorem ważnych informacji, to nie musisz z niego rezygnować. Korzystając z tabletu zamiast zeszytu, podczas pisania bez problemu pogrubisz najważniejsze rzeczy, oznaczysz je kolorem albo podkreślisz rysikiem! Co więcej, na wybranych urządzeniach Samsung możesz zamienić napisany rysikiem S Pen tekst odręczny na maszynowy, co na pewno docenią osoby, które piszą szybko i niezbyt starannie.

 * Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Fot. Zdjęcie poglądowe Adobe Stock.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz