Kocyk dla dziecka - jaki będzie najlepszy?

Prezenty dla dzieci kupujemy na różne okazje. Z reguły są to drobne upominki, które mają pokazać maluchowi, że jest bardzo ważną osobą w danym dniu. Często dla najmłodszych kupowane są zabawki oraz różnego rodzaju pamiątkowe akcesoria lub przydatne gadżety.

Przykładem mogą być tutaj kocyki z haftem lub nadrukiem. Jest to jednocześnie piękna pamiątka na lata, a także praktyczny produkt pozwalający ochronić dziecko przed chłodem. Jaki kocyk dla dziecka można wybrać i z jakiej okazji może być on prezentem?

Kocyk dla dziecka – jaki wybrać?

Jaki powinien być kocyk dla dziecka na prezent? Przede wszystkim wykonany z bezpiecznych dla malucha tkanin. Jeżeli ozdobiony jest nadrukiem, również on powinien być wykonany przy pomocy bezpiecznych farb. Dodatkowo zwróć uwagę czy nie ma na nim wystających, ostrych elementów, które mogłyby być niebezpieczne dla małego dziecka.

Ciekawym przykładem kocyków dla dzieci, które idealnie sprawdzą się na prezent są te, które mają kolorowe wzory nadrukowane lub wyhaftowane. Na takim kocyku może znaleźć się metryczna dziecka, czyli jego imię, data urodzenia oraz wzrost i waga. Dodatkowo może być ozdobiony wesołym nadrukiem. Może na nim znajdować się jedynie imię dziecka i np. obrazek przedstawiający misia. Bardzo popularne są także kocyki z zabawnymi tekstami np. „kiedyś zostanę jednorożcem”.

Na jakie okazje kocyk dla dziecka będzie dobrym prezentem?

Kocyk to bardzo ciekawy pomysł na prezent dla małego dziecka. Wspomniane modele z metryczką mogą być upominkiem z okazji narodzin dziecka. W takiej sytuacji sprawdzi się też model z kalendarzem z pierwszego roku życia malucha. Kocyk może być też dodatkowym upominkiem z okazji pierwszych urodzin dziecka. Jak się okazuje, coraz więcej osób wybiera także modele z datą chrztu świętego oraz obrazkiem nawiązującym do tego wydarzenia. Zazwyczaj jest to anioł stróż. Taki kocyk jest piękną pamiątką dla dziecka.

Kocyk z nadrukiem może być również ciekawym upominkiem dla dziecka, które idzie do żłobka lub przedszkola. Wesoły zwierzak nadrukowany na wierzchniej stronie na pewno doda mu otuchy w czasie pierwszych dni w nowym dla niego miejscu. Tutaj pamiętaj o tym, aby wybrać nieco większe rozmiary kocyka, w przypadku, gdy dziecko będzie się nim przykrywało w czasie leżakowania. Natomiast kocyk do przytulania może mieć nieco mniejsze wymiary.

Na jakie jeszcze prezenty dla dziecka warto zwrócić uwagę?

Jeżeli szukasz prezentów dla nieco starszych dzieci na różne okazje, to ciekawą propozycją mogą okazać się kubki w kształcie zwierząt. Na szczególną uwagę zasługują modele zmieniające kolor. Możesz też zdecydować się na maskotkę z wyhaftowanym zabawnym napisem. W przypadku prezentów dla dziewczynek możesz też zdecydować się na szkatułkę lub pudełko, w którym będzie chowała ona swoje wszystkie skarby. Niejedna mała dama na pewno będzie zachwycona, gdy otrzyma personalizowaną szkatułkę z pozytywką. Jeżeli szukasz jeszcze czegoś innego, możesz zajrzeć do artykułu: Jaki prezent dla dziewczyny wybrać? Pomysły na eleganckie oraz oryginalne prezenty dla dziewczyny. Znajdziesz w nim na pewno sporo inspiracji. Pamiętaj, że prezent dla dziecka powinien być dostosowany nie tylko do jego zainteresowań, ale i do wieku.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz