Jak obstawiać u bukmachera? 3 porady

Jak bezpiecznie obstawiać wyniki meczów? Dla początkujących typerów przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym odpowiadamy na to pytanie.

Zakłady wzajemne z roku na rok stają się coraz popularniejszą rozrywką. Zdobycie nowych klientów dla polskich bukmacherów okazało się znacznie łatwiejsze po wprowadzeniu tak zwanej ustawy hazardowej, która wprowadziła między innymi zakaz korzystania z usług zagranicznych firm. Na popularność typowania wyników zmagań sportowców duży wpływ ma także coraz przystępniejsza oferta polskich buków – na przykład oferowane przez wiele firm, w tym LVbet bonus na start  lvbet.pl/pl/mistrzowski-pakiet-powitalny-1500-zl  i inne promocje. Jak jednak zacząć swoją przygodę z zakładami, by te okazały się przyjemną zabawą, a nie źródłem problemów?

Po pierwsze – nie daj ponieść się emocjom

Jednym z najważniejszych błędów popełnianych przez początkujących graczy (choć niestety nieobcym też doświadczonych typerom) jest zbyt emocjonalne reagowanie na porażkę. Wściekłość i smutek pojawiające się w takich sytuacjach zazwyczaj skłaniają nas do obstawienia kolejnego zakładu i odegrania się za przegraną. To po jakimś czasie rodzi obsesję i otwiera prostą drogę do popadnięcia w uzależnienie – a wówczas zakłady wzajemne przestają być zabawą, a stają się czymś, co niszczy gracza psychicznie i skutecznie drenuje jego portfel. Warto więc przez cały czas pamiętać, że gra to tylko rozrywka, która czasem może okazać się źródłem dodatkowych pieniędzy.

Po drugie – wybierz ulubioną dyscyplinę

Przyczyną problemów graczy nierzadko jest również nieumiejętny dobór obstawianych zakładów. By jak najbardziej zwiększyć swoje szanse na wygraną, należy typować wyniki rozgrywek tylko tych dyscyplin, na których się znamy. Skuteczne obstawianie wymaga bowiem wiedzy o aktualnej sytuacji w danej lidze lub na turnieju, znajomości realiów rządzących danym sportem oraz potencjału poszczególnych drużyn lub zawodników. Nawet one nie gwarantują rzecz jasna wygranej, ale znacząco zmniejszają ryzyko błędnych typów – zwłaszcza na dużą skalę.

Po trzecie – korzystaj z bonusów

Wielu bukmacherów (w tym wspomniany na samym początku LVbet) oferuje swoim klientom atrakcyjne bonusy. Warto z nich korzystać zwłaszcza na początku swojej przygody z obstawianiem. Umożliwiają one bowiem typowanie pierwszych zakładów bez konieczności deponowania własnych środków i tym samym przekonanie się, czy na pewno jest to zabawa odpowiednia dla nas. Dzięki temu unikniemy straty pieniędzy w przypadku, gdyby okazało się, że obstawianie wyników meczów sportowych nie przypadło nam do gustu.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz