Jak z klasą złożyć życzenia urodzinowe?

Składanie życzeń urodzinowych to dziś już nieco zapomniana sztuka, rozmyta przez tempo codziennego życia, przez elektroniczne formy komunikacji i pośpiech. Wiele osób po prostu nie wie, jak się zachować, gdy przychodzi im złożyć komuś takie życzenia. Wysyłamy śmieszne życzenia urodzinowe w formie wierszyka z internetu i nasze sumienie jest uspokojone. Tymczasem sztuka składania życzeń indywidualnych, szczerych i od serca jest bardzo piękna i coraz bardziej unikatowa. Jak składać życzenia urodzinowe, by jubilat czuł, że naprawdę życzymy mu wszystkiego, co najlepsze? Jak zachować się, wręczając prezent, co mówić, a co lepiej zostawić dla siebie?

Czego lepiej nie mówić?

Na początek zastanówmy się, czego w życzeniach nie lubimy. Są takie formułki i takie życzenia, których większość ludzi wolałaby nie usłyszeć. Czego nigdy nie mówić, składając życzenia urodzinowe, niezależnie od tego, kim jest dla nas osoba świętująca?

1) Życzenia niosące w sobie pouczenia i "złote rady".

Każdy przynajmniej raz usłyszał coś podobnego. "Żebyś w końcu znalazł żonę", "żeby ci się udało zmienić pracę", "żebyś schudł". Niezależnie od tego, czy czuliśmy się samotni, niespełnieni zawodowo czy chcieliśmy stracić kilogramy, takie życzenia z pewnością wzbudziły raczej konsternację, niż uśmiech. Składanie życzeń to nie pora na to, by kogoś pouczać i mówić mu, co powinien zrobić ze swoim życiem.

2) Życzenia krytyczne

"Żebyś wreszcie więcej pomagał mamie", "żebyś poprawiła oceny", "żebyś wreszcie skończył te studia"... czy to na pewno życzenia? Łatwo odebrać je jako zawoalowaną krytykę.

3) Życzenia poprawy złego losu

Niekiedy mamy też tendencje, by w trakcie składania życzeń użalać się nad jubilatem. Zamiast wyrażać swoje ubolewanie z powodu niedawnego zerwania czy choroby, lepiej zastanowić się, o czym osoba obchodząca urodziny może marzyć - i tego właśnie życzyć.

dobre życzenia

Uniwersalne, dobre życzenia

Jeśli nie wiemy, czego dokładnie życzyć osobie odchodzącej urodziny, lub nasz stopień zażyłości nie jest aż tak wysoki, by poruszać w życzeniach bardzo osobiste tematy, wystarczą życzenia uniwersalne - spełnienia marzeń, planów, szczęścia, dobrego humoru, zdrowia. To swego rodzaju uniwersalia, których pragnie każdy i na pewno zostaną odebrane bardzo dobrze. Gdy znamy jubilata lepiej, warto nawiązać w życzeniach do jego osobistych celów czy pragnień - każdy chce szczęścia, ale już nie każdy chciałby wygrać turniej szachowy.

Szukasz uniwersalnych i niebalnalnych życzeń urodzinowych? Skorzystaj ze strony https://wyslij-zyczenia.pl/ 

Gdy naprawdę brak pomysłu

Bardzo dobrym posunięciem, gdy nie wiemy, czego moglibyśmy życzyć danej osobie a chcemy złożyć miłe, osobiste życzenia, jest spytanie wprost - "czego mógłbym Ci życzyć?". To wyraz nie niewiedzy, ale zainteresowania drugą osobą i życzliwości.

Śmieszne życzenia urodzinowe

Lepiej za to zostawić sytuacje "ostateczne", wszelkie śmieszne życzenia urodzinowe i wierszyki. Wysyłamy je tylko wtedy, gdy wiemy, że jubilat lubi takie wiadomości i wywołają one uśmiech na jego twarzy. W innym przypadku mogą zostać łatwo odebrane jako wyraz lekceważenia i "wykpienia się gotowcem".

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz