Jak wybrać pościel dla małego dziecka?

Odpowiednia pościel dziecięca to jeden z obowiązkowych elementów na liście zakupów dla noworodka. Powinna ona być wykonana z wysokiej jakości materiałów, najlepiej bawełny, muślinu bądź tkaniny bambusowej. Dla przyszłej mamy spore znaczenie mają również wzory i kolory elementów pościeli.

Co wchodzi w skład pościeli dla niemowlaka?

Popularne sklepy z artykułami dla małych dzieci i liczne punkty internetowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich klientów i nieustannie poszerzają swoją ofertę o nowe wzory i kolory tkanin. Warto wiedzieć, że pościel do łóżeczka najczęściej składa się z poduszki, kołderki oraz ochraniacza, który chroni maleństwo i zapobiega uderzeniom o barierki. Dla noworodka obowiązkowym elementem jest również rożek, który zapewnia maleństwu ciepło i komfort i rodzicom umożliwia bezpieczne noszenie maleństwa. Najczęściej jest on zapinany na praktyczny rzep bądź wiązany przy pomocy efektownej szarfy. Warto wybrać model dwustronny, który można wiązać na różne sposoby.

Kokony i inne akcesoria niemowlęca do spania

Ostatnio sporą popularnością cieszą się kokony, które mają wysokie brzegi i zapewniają maleństwu bezpieczeństwo. Dzięki temu malec może przebywać w kokonie na łóżku rodziców, kanapie czy też na podłodze. Wielkość najczęściej jest regulowana przy pomocy odpowiedniej tasiemki, przez co kokon rośnie wraz z dzieckiem i może posłużyć przez wiele miesięcy. Pościel do łóżeczka dla niemowlaka powinna być przed pierwszym użyciem wyprana w odpowiednich i bezpiecznych dla delikatnej skóry małego dziecka detergentach. Nie można zapominać również o dokładnym wyprasowaniu poszczególnych elementów, gdyż wysoka temperatura pomaga zwalczyć większość bakterii.

Ochraniacze do łóżeczka dla dziecka

Wielu przyszłych rodziców wybiera model z dodatkiem tkaniny minky, która jest ciepła i niesamowicie przyjemna w dotyku. W tym sezonie ogromną popularnością cieszy się również materiał o strukturze wafla. Tradycyjny panelowy czy też poduszkowy ochraniacz coraz częściej zastępowany jest przez gruby warkocz. Taki model można użyć również w łóżku starszego dziecka bądź zabezpieczyć nim malca w czasie zabawy na macie podłogowej. Za zestaw pościeli dla niemowlaka należy zapłacić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od wybranych tkanin oraz ilości elementów. Warto zdecydować się również na baldachim nad łóżeczkiem, który zapewni malcowi komfort w czasie snu i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na zakup w sklepie internetowym warto zwrócić uwagę na podany czas realizacji zamówienia. Zakupy dostarczane są za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej w ciągu kilku dni.

Sklepy internetowe charakteryzuje zazwyczaj bardzo bogaty asortyment i atrakcyjne ceny oferowanych produktów. Coraz częściej również osoby prywatne szyją komplety pościeli dla niemowląt i oferują ją w ogłoszeniach na portalach sprzedażowych. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie własnego zestawu.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz