Jakie są rodzaje podkładów do twarzy?

Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennego makijażu bez użycia dobrego podkładu do twarzy. Podkład to kolorowy kosmetyk, który służy do wyrównania kolorytu skóry, ukrycia niedoskonałości i przebarwień oraz pokrycia drobnych nierówności. Jednocześnie ten produkt może też pielęgnować skórę poprzez jej odżywienie, nawilżenie i rozświetlenie. Jak dobrać idealny podkład do twarzy?

Dobry podkład do twarzy — czyli jaki?

Prawidłowy dobór podkładu jest niezwykle istotny. Od tego kosmetyku będzie zależało, jaki ostatecznie efekt uzyskasz. Za ciemny podkład będzie widocznie odznaczał się na skórze i może optycznie ją postarzyć. Za jasny podkład sprawi, że Twoja skóra stanie się nienaturalnie blada i pozbawiona blasku. Idealny produkt powinien być niewidoczny i musi dobrze współgrać z kolorem skóry szyi i dekoltu. Dodatkowo to ważne, aby kosmetyk łatwo rozprowadzał się na skórze, nie pozostawiał grudek ani smug. Dobrej jakości podkłady powinny być także odporne na ścieranie i działanie wysokich temperatur. Taki produkt musi utrzymać się na twarzy przez cały dzień, a przy tym nie może zatykać porów i wysuszać skory. Z tego względu warto poświęcić czas na znalezienie podkładu do twarzy, który będzie dopasowany do Twojej cery.

Rodzaje podkładów do twarzy

W drogeriach znajdziesz podkłady do twarzy, które różnią się miedzy sobą składem, przeznaczeniem i konsystencją. Dostępne rodzaje to:

  • podkład kryjący,
  • podkład nawilżający,
  • podkład matujący,
  • podkład rozświetlający,
  • podkład wygładzający.

Podkłady kryjące i matujące to świetny wybór dla pań, które chcą przede wszystkim zamaskować niedoskonałości i wyrównać koloryt skóry. Podkład nawilżający warto stosować, gdy Twoja skóra potrzebuje intensywnego nawodnienia. Dobrej jakości podkład wygładzający pomoże Ci ukryć drobne zmarszczki i przebarwienia. Natomiast podkład rozświetlający to idealna opcja dla pań, które mają ziemistą i zmęczoną skórę, ponieważ doskonale odżywia i sprawia, że cera staje się promienna.

Jak prawidłowo nakładać podkład?

Jeśli chcesz uzyskać efekt idealnie gładkiej i zdrowej skóry, musisz wiedzieć, jak poprawnie nałożyć podkład. Produkt możesz rozprowadzić palcami lub za pomocą specjalnej gąbeczki. Ważne, aby nie nabrać za dużo kosmetyku, ponieważ gruba warstwa podkładu spowoduje powstanie efektu maski. Jak nakładać podkład rozświetlający? Specjaliści zalecają, aby rozprowadzać go ruchami stemplującymi na całej powierzchni twarzy i częściowo też na szyi. Następnie należy rozetrzeć podkład kolistymi ruchami lub ruchami góra-dół, jeśli na Twojej twarzy widoczne są włoski. Przy czym pamiętaj, aby nie trzeć twarzy za mocno. Ruchy powinny być lekkie i delikatne, aby podkład dobrze się wchłonął i równomiernie pokrył całą powierzchnię skóry. Podkład trzeba nakładać powoli i precyzyjnie, a jednocześnie nie można tego robić za wolno, szczególnie jeśli produkt, którego używasz, szybko zastyga.

Dobrze dobrany podkład powinien idealnie pokryć skórę twarzy, nie zostawiając przy tym żadnych smug. Dzięki niemu z łatwością wykonasz efektowny makijaż, który będzie pięknie zdobił Twoją twarz przez cały dzień. Dobrej jakości kosmetyk sprawi, że będziesz czuć się pewnie i komfortowo w każdych okolicznościach.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz