Metamorfoza pokoju nastolatka. Pomysły na ciekawe wnętrze

Pokój dla ucznia powinien skłaniać do rozwijania pasji, zachęcać do nauki, oraz stanowić strefę relaksu i wypoczynku. Po zakończeniu okresu, w którym dominowały pluszaki, zabawki i postaci z bajek, należy skupić się na połączeniu aktualnych zainteresowań nastolatka z funkcjonalnością otoczenia. Oto kilka pomysłów, które pomogą uzyskać ten efekt!

Niezależnie od tego, czy pokój jest mały, czy duży, kluczową kwestią jest dobór właściwych mebli. W wieku szkolnym bardzo istotne jest biurko, wygodne krzesło oraz dużo miejsca do przechowywania. Jeżeli mamy do zagospodarowania niewielką przestrzeń, doskonałym rozwiązaniem będzie zestaw w postaci piętrowego łóżka połączonego z biurkiem. W jednym miejscu i w atrakcyjnie wyglądającej formie możemy skondensować 3 najważniejsze elementy pokoju: miejsce do spania, szafki i szuflady na książki, zeszyty i przybory szkolne, oraz wyodrębnioną strefę do nauki. Takie zestawy, w różnych opcjach kolorystycznych i stylistycznych, znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Drugą opcją, która pozwoli na oszczędność miejsca i wprowadzi do wnętrza trochę ładu, jest łóżko umieszczone na wysokiej skrzyni z szufladami. Będzie dyskretnym, praktycznym schowkiem na ubrania sezonowe, sprzęt sportowy, lub inne, rzadziej wyciągane przedmioty. Dzięki temu w prosty sposób zaoszczędzimy miejsce w szafie. Poza wielofunkcyjnymi meblami ważną rolę odgrywa oświetlenie. W pokoju przeznaczonym dla nastolatka powinny znaleźć się przynajmniej dwa źródła świata: sufitowe – o przytulnej, uspokajającej ciepłej barwie, wprowadzającej w nastrój odprężenia; oraz nieco chłodniejsze światło dodatkowe, najlepiej w postaci lampki umieszczonej na biurku. Taki podział zapewni odpowiednie warunki do relaksu i nauki.

Ciekawe gadżety i nietypowe dekoracje

W wielu sklepach znajdziemy designerskie lampy młodzieżowe w wyjątkowych kształtach i kolorach, np. z motywem piłki, mobilizującym napisem, ciekawym zdjęciem. To stylowy gadżet, który możemy dobrać odpowiednio do zainteresowań i gustu nastolatka. Inną tego typu ozdobą, która łączy w sobie funkcję dekoracyjną i praktyczne zastosowanie, są kolorowe, duże pufy i fotele gamingowe, przystosowane do grania na konsoli lub komputerze. Wystrój można urozmaicić również naklejkami ściennymi bądź fototapetą ze wzorem odzwierciedlającym osobowość właściciela pokoju.

Kolejnym niebanalnym rozwiązaniem, które pojawiło się stosunkowo niedawno, jest umieszczenie w pokoju ucznia tabliczki kredowej. To wyjątkowa ozdoba oraz doskonałe miejsce do zapisywania użytecznych informacji i wiadomości. Może ułatwiać naukę, przypominać o ważnych wydarzeniach, zbliżających się sprawdzaniach, a nawet stanowić miejsce, w którym nastolatek umieści jakąś ważną myśl czy sentencję. Tabliczki kredowe są dostępne w wielu zróżnicowanych rozmiarach i kształtach. Można znaleźć modele w formie zawieszek, naklejek wielokrotnego użytku, przyczepianych tablic i w wersji do postawienia na biurku.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz