Wybierz szczotkę do zadań specjalnych!

Piękne i zadbane włosy są wizytówką każdej kobiety. Długie, gęste i koniecznie o zdrowych końcówkach przyciągają uwagę zarówno mężczyzn jak i zazdrosnych koleżanek.Włos w swej naturze, mimo że potrafi unieść niezwykły ciężar jednocześnie przez złą pielęgnację może zostać łatwo uszkodzony, to wymaga wyjątkowej uwagi. Warto przyswoić sobie kilka ważnych porad na temat czesania.

Po co się czeszemy?

Po pierwsze, co oczywiste, by nie mieć kołtunów! By włosy pięknie się układały i nie tworzył się jeden wielki dred. To nie tyczy się jednakowoż osób, które mają naturalnie bardzo kręcone włosy. U nich intensywne czesanie najczęściej spowoduje dodatkowe spuszenie, także do tego zabiegu powinny używać rzadkiego grzebienia o dużych zębach. Po drugie, co może nie jest takie oczywiste, podczas czesania usuwamy z włosów resztki produktów stylizujących i zanieczyszczeń, jakie ewentualnie się na nich znalazły. Usuwasz z ich powierzchni również tłuszcz, który nagromadził się w ciągu dnia. Bardzo ważne jest by utrzymywać szczotkę w czystości. Codziennie usuwać z niej włosy, a także myć co jakiś czas. Niedopuszczalne jest by dwie osoby korzystały z jednego narzędzia.

Niewątpliwą zaletą czesania jest również to, że wykonując ten zabieg wykonujemy masaż skóry głowy, który pobudza krążenie a w konsekwencji rejon ten jest lepiej odżywiony dzięki czemu mniej włosów nam wypada oraz rosną one szybciej i są mocniejsze. Jednocześnie nie należy czesać się zbyt często, gdyż włos, jak wiadomo, ma swoją odporność. Czesanie na mokro również jest niewskazane, gdyż mokry włos jest szczególnie podatny na rozciąganie, przez co osłabiona zostaje jego struktura. Tym samym doprowadzamy do tego, że może i nasza fryzura jest nieskazitelnie rozczesana, ale pojedyncze włosy stają się łamliwe. Czesanie na mokro wbrew pozorom wymaga również więcej wysiłku! Spróbuj, a przekonasz się sama.

Dlaczego warto wybrać dobrą szczotkę?

Włos, kiedy opuści już przytulną cebulę jest martwy, dlatego też wymaga specjalnej pielęgnacji. To co się ułamało nie odrośnie, a nowe włosy zanim osiąga pożądaną długość potrzebują odpowiednio dużo czasu. Dbaj więc o to co masz, nie czesz się byle czym. Szczotki do włosów za kilka złotych jedynie zniszczą strukturę włosa. Tanie produkty ze złej jakości plastiku będą miały porowatą strukturę, przez co mogą ulegać mikrouszkodzeniom, o które później pojedyncze włosy będą się zaczepiać i rwać. Nie widać tego na pierwszy rzut oka, możemy tego również nie poczuć z początku, ale odbije się to na kondycji całej fryzury.

Inwestycja w dobrą szczotkę zaprocentuje w postaci pięknych włosów. Warto zwrócić uwagę na jej rozmiar oraz to z jakiego materiału jest zrobiona. Na rynku są szczotki drewniane a także plastikowe, ale takie z naprawdę dobrej jakości tworzywa. Włosie może składać się z tworzyw naturalnych, takich jak sierść dzika czy drewno lub ze sztucznych, czyli głównie z plastiku. Ważny tu będzie rozmiar samej szczotki, oraz to jak leży w dłoni. Mając dużo włosów warto zainwestować w większą szczotkę, oszczędzamy wtedy czas na czesaniu.

Najodpowiedniejsza dla włosa wydaje się szczotka o włosiu naturalnym, to taka jakiej używały nasze babki i prababki. Takie włosie mniej podrażnia skórę głowy, ale może okazać się nieskuteczne w rozczesywaniu włosów bardzo gęstych. Czesani zabierze odpowiednio więcej czasu, chociaż efekt będzie imponujący. Takie szczotki pozwalają na dodanie objętości całej fryzurze.

W drogeriach spotykamy też szczotki drewniane, o drewnianych zębach. Jednak tu należy szczególną uwagę zwrócić na jakość wykonania. Drewno ma tendencję do rozwarstwiania się i tworzenia zadziorów, o które również będą zaczepiać się włosy. Drewnianej szczotki czy grzebienia nie użyjemy na mokrych czy wilgotnych włosach, Przechowywanie jej w łazience również nie jest dobrym pomysłem, gdyż drewno odkształca się pod wpływem wody. Wymaga dodatkowej uwagi i higieny.

Jeśli jednak brzydzi cię wizja czesania się sierścią zainwestuj w szczotkę z tworzywa sztucznego. Tu ostatnio bardzo popularna jest szczotka do włosów Tangle Teezer (kupisz ją chociażby w drogerii Hebe: https://www.hebe.pl/marki/tangle-teezer) Produkt, który pokochały włosomaniaczki na całym świcie. Mała, poręczna szczotka, która idealnie leży w dłoni i zmieści się do każdej torebki i bagażu podręcznego. Zrobiona jest z dobrej jakości tworzywa, które nie zaciąga włosów. Zwykły Tangle Teezer polecany jest osobom o włosach krótszych i rzadszych, natomiast producent oferuje również wersję z dłuższymi ząbkami dla włosów gęstych lub kręconych. Z początku może się wydawać, że ząbki te są zbyt giętkie jednak już po pierwszym użyciu widać różnicę. W przeciwieństwie do szczotek drewnianych, można również czesać się na mokro. Świetnie nadaje się do rozprowadzania odżywek i serum. Dzięki temu, że ząbki tej szczotki są elastyczne, świetnie wykonuje się nią masaż głowy, który pozwala na lepsze jej odżywienia. Łatwo też utrzymać ją w czystości w przeciwieństwie do zwykłej szczotki.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz