Jak zadbać o skuteczną regenerację skóry?

​Nasza skóra przez cały czas jest narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wiatr, słońce, deszcz, zanieczyszczone powietrze, stres - wszystko to sprawia, że cera traci dawny blask i szybciej się starzeje. Warto temu przeciwdziałać, stosując odpowiednie kosmetyki regeneracyjne. Oferta producentów jest szeroka, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie! Jak wybrać najlepsze rozwiązanie? Jak zadbać o odpowiednią regenerację skóry?

Kosmetyki regenerujące

Z czym wiąże się skuteczna regeneracja skóry? W tej sytuacji ogromne znaczenie ma właściwa pielęgnacja, która wymaga dobrania kosmetyków regeneracyjnych. W efekcie skóra staje się nawilżona, gładka i jędrna. Aby zachować skuteczność produktów tego typu, nie zapominajmy o odpowiednim składzie. 

Cera każdego człowieka wymaga regeneracji bez względu na porę roku. Taką potrzebę możemy najintensywniej odczuwać wiosną, kiedy walczymy z podrażnioną po zimie skórą. Dobrym wyborem są tutaj kosmetyki z olejami roślinnymi, witaminą E i hydrolatem różanym. Poza tym regeneracja dotyczy stosowania produktów myjących oraz złuszczających, które mają na celu odtłuszczać skórę. 

Pielęgnacja cery

Czynniki zewnętrzne niejednokrotnie prowadzą do zwiększonej utraty wody, zaburzenia funkcji barierowych skóry i zwiększenia jej wrażliwości. To sprawia, że konieczne jest wdrożenie domowej pielęgnacji, opierającej się na ceramidach, kwasach tłuszczowych i cholesterolu - składniki te uszczelniają barierę naskórkową. 

Pamiętajmy o tym, że skóra potrzebuje także dotlenienia, dlatego mile widziane są substancje antyoksydacyjne, ujędrniające i wzmacniające cement międzykomórkowy. Specjaliści sięgają po sprawdzone surowce, które odżywiają i wzmacniają skórę. Jakie składniki powinny wzbudzić nasze zainteresowanie? Kosmetyki regenerujące często bazują na naturalnej witaminie E, olejkach eterycznych, olejach naturalnych, rumianku marokańskim itp. Precyzyjnie dobrane związki wykazują kompleksowe działania na cerę wrażliwą i naczynkową. 

Jak dokonać wyboru?

Jak wybrać idealne kosmetyki regenerujące skórę? Faktem jest, że w kosmetykach tego typu nie może zabraknąć minerałów i witamin nawilżających cerę. Cennym produktem przywracającym równowagę wodno-lipidową jest skwalan - nie tylko zmiękcza skórę, lecz także redukuje drobne zmarszczki powstające wskutek odwodnienia cery. Poza tym popularne są aminokwasy, mocznik, kwas piroglutaminowy, czy też sól kwasy mlekowego. 

Odbudowa bariery naskórkowej odbywa się znacznie szybciej wtedy, gdy postawimy na kosmetyki z arganiną, allantoiną, witaminą B5, beta-glukanem, proteinami z owsa i polisacharydami. Spore znaczenie ma także mikrobiom, który odpowiada za zdrową cerę. Eksperci jasno wskazują, że regularne stosowanie kosmetyków z prebiotykami i probiotykami wspomaga regenerację uszkodzeń funkcjo barierowych skóry. 

Co zrobić, gdy wybór nie jest łatwy? W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów. W aptekach i drogeriach pracują doświadczone osoby, które bardzo chętnie pomogą nam dobrać idealne kosmetyki regeneracyjne.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz