Redakcja
funner.pl
Gua sha to mały kamień, który w ostatnich latach zastąpił popularny produkt – jadeitowy wałek do masażu twarzy. Co to jest Gua Sha, jak działa i dlaczego jest tak popularny?
Gua sha to niewielka płyta o różnych kształtach, zwykle wykonana z jadeitu lub różowego kwarcu (może przypominać serce, literę V lub motyla). Kamień jest gładki z zaokrąglonymi krawędziami. Nazwa płyty pochodzi od tradycyjnej chińskiej metody masażu twarzy i szyi, której celem jest nacieranie skóry kamieniami w celu pobudzenia jej energii witalnej (zwanej w medycynie wschodniej „chi”). Masaż taką płytą również poprawia mikrokrążenie skórne, dotlenia skórę, wspomaga proces detoksykacji, a także rozluźnia mięśnie. Efektem regularnego stosowania płatka do zdrapywania jest poprawa napięcia skóry i przywrócenie młodzieńczego wyglądu.
Masażery twarzy, szyi i dekoltu posiadają szeroką gamę produktów, które przyprawiają o zawrót głowy. Są to również wałki, dermarollery i kamienie do skrobania. Jednak skrobanie kamieni do masażu twarzy i okolicy nie powinno być utożsamiane z wałkami. Szmaragd, kwarc, opal, awenturyn, ametyst, a nawet kryształowe płyty są używane do intensywnego drapania w celu promowania krążenia krwi, dostarczania tlenu i detoksykacji. Jednocześnie zwykły wałek delikatnie masuje tkankę skórną i tkankę pod nią. Działa tylko na pozbycie się obrzęków lub tzw. cieni pod oczami. To nie znaczy, że nie warto próbować. Pamiętaj jednak, że jego cel jest inny.
Gua Sha ma podstawową zasadę, która ma być bezbolesna i przyjemna, co oznacza, że każdy z nas może ją inaczej postrzegać. Dlatego podczas korzystania z deski najpierw zwróć uwagę na nacisk, który najbardziej Ci odpowiada. W niektórych częściach twarzy będzie silniejszy, a w innych słabszy. Dlatego ruch powinien być zmienny: jedno drapanie, szybkie i rytmiczne, czasem wolne i ślizgowe, ciągnące skórę. Automasaż gua sha opiera się głównie na ruchu ekscentrycznym, czyli od środka twarzy na zewnątrz, w kierunku węzłów chłonnych. Możesz masować nie tylko twarz, w tym górne powieki, ale także dekolt szyi i obojczyk. Gua Sha ma podstawową zasadę, która ma być bezbolesna i przyjemna, co oznacza, że każdy z nas może ją inaczej postrzegać. Dlatego podczas korzystania z deski najpierw zwróć uwagę na nacisk, który najbardziej Ci odpowiada. W niektórych częściach twarzy będzie silniejszy, a w innych słabszy. Dlatego ruch powinien być zmienny: jedno drapanie, szybkie i rytmiczne, czasem wolne i ślizgowe, ciągnące skórę.
funner.pl
Informacje z pierwszej ręki
Publikujemy wiele ciekawych artykułów związanych z show biznesem, modą, muzyką czy zdrowym stylem życia
Bądź z nami na bieżąco
E-mail: edytor@funner.pl