Dieta – przed, w trakcie i po wakacjach

            Przed wakacjami chcemy się odchudzić, w trakcie pragniemy, by utrzymać uzyskaną wagę i móc swobodnie mieścić się w strój kąpielowy. Po wakacjach przychodzi refleksja, by zadbać o kondycję i pozbyć się toksyn nagromadzonych przez wakacyjne zachcianki. Na każdym z tych etapów może nas wspomóc catering dietetyczny. Jak to działa?

Odchudzanie przed wakacjami

            Mamy już kupiony strój kąpielowy, nową sukienkę, kosmetyki, walizka prawie zapakowana i znajdujemy ostatnią bluzkę. Tę ulubioną! Niestety przymierzając okazuje się, że od ostatniego lata nasza waga nieco podskoczyła w górę, a przecież te wakacje miały być idealne. O ile do upragnionego wyjazdu zostało trochę więcej czasu niż kilka dni, można z powodzeniem zdecydować się na catering dietetyczny, czyli dietę pudełkową.

            Nie jest to typowa dieta odchudzająca. Nie ma potrzeby szukania na gwałt dietetyka i poświęcania czasu na gotowanie wymyślnych potraw. Zamawiamy kompletne posiłki na każdy dzień, w liczbie 3-5, o obniżonej kaloryczności, dzięki czemu możemy liczyć na stopniowy, bezpieczny spadek wagi. Nie chodzi o spektakularne efekty, lecz o to, by poczuć się lepiej i swobodniej zmieścić w tę ukochaną bluzkę. Na taką dietę nie trzeba tracić czasu, bo posiłki dostarczane są każdego dnia wprost pod wskazany adres. Spójrzmy na propozycję, jaką jest fit catering z EatZone.pl i przekonajmy się, jak to wygląda w praktyce.

Dieta na wakacjach? Czemu nie!

            Na wakacjach chcemy móc pozwolić sobie na małe przyjemności, zaspokojenie swojego łakomstwa i większego apetytu na słodkości czy przekąski, a nawet fast foody. Nie oszukujmy się, że przez te kilka tygodni nagle zaczniemy zwracać baczną uwagę na swój jadłospis. Upalna pogoda aż się prosi o ochłodę w postaci pysznych lodów, kawy mrożonej, ale i szybkich, niekoniecznie zdrowych dań, których nie musimy samodzielnie przyrządzać.

            Jak tu sprawić, by masa ciała nie okazała się po wakacjach znacznie większą? Ponownie warto „zaaplikować” sobie dietę pudełkową. Jeśli wszystkie posiłki, każdego dnia będą dobrze zbilansowane, zdrowe, dopasowane pod względem liczby kalorii, to małe wakacyjne grzeszki nie sprawią, że nasza figura zmieni się radykalnie, a i łatwiej pohamujemy nadmierny apetyt na wszystko to, co jest niezdrowe.

Odchudzanie po wakacjach

            Wakacje mijają, wracamy do codzienności, nierzadko do pracy po dłuższym urlopie, także zagranicznym. Nie przytyliśmy radykalnie, ale jednak nasza figura nieco się zmieniła. Poza tym wakacyjne, wspomniane wcześniej grzeszki, niekoniecznie dobrze podziałały na nasz metabolizm. Chcemy wspomóc swój organizm w usuwaniu toksyn, zbędnych produktów przemiany materii. Już teraz chcemy zacząć dbać o sylwetkę, która ponownie będzie miała okazję zaprezentować się... podczas zabawy sylwestrowej.

            Dzięki diecie pudełkowej wyregulujemy funkcjonowanie układu pokarmowego, zrzucimy te „drobne” kilogramy, które do nas przylgnęły podczas wakacji. Zyskamy energię, kondycję i zdrowie, a to wszystko smacznie, w kosztach podobnych do ponoszonych przy samodzielnym gotowaniu. Przed, w trakcie i po wakacjach, pokuśmy się o dietę pudełkową.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz