Biżuteria z prawdziwych pereł – idealny prezent na Święta

Grudzień to tradycyjny czas poszukiwania prezentów gwiazdkowych, szczególnie stresujący dla osób, które mają problemy z wyborem odpowiedniego upominku. Kupno prezentów łatwiej przychodzi paniom, dlatego mężczyźni często zwracają się o pomoc w zakupach na przykład do koleżanek z pracy. Jeśli kobieta potrafi kupić znakomity prezent swojemu mężczyźnie, to będzie znakomitym doradcą w wyborze prezentu dla brata czy ojca. Z drugiej strony kto lepiej zna potrzeby kobiet niż one same? Zajęty mnóstwem ważniejszych spraw facet z radością odda decyzję o prezencie dla dziewczyny, żony, córki czy matki innej przedstawicielce płci pięknej.

A przecież nie ma nic trudnego w kupnie prezentu dla kobiety – zawsze idealnym wyborem będzie biżuteria lub ciuchy. O ile z zakupem ubrań mężczyzna może mieć problemy, to dużo łatwiejszym, a często bardziej docenianym przez panie upominkiem będzie biżuteria, perły w szczególności. Dlaczego właśnie perły? To upominek ponadczasowy – zawsze elegancki i odpowiedni na każdą okazję. Nie ma tak uniwersalnej biżuterii jak perły - można je założyć rano jak i wieczorem, będą odpowiednie zarówno do swetra, bluzki czy też wieczorowej kreacji na najbardziej uroczyste przyjęcie. Nigdy też nie wychodzą z mody – od stuleci stanowią kanon klasycznej elegancji.a

Wiele pań marzy o prawdziwych perłach, odkładając ich zakup na czas, gdy będą sobie mogły pozwolić na coś rzeczywiście pięknego i wartościowego. Upominek gwiazdkowy w postaci na przykład bransoletki z pereł, może być spełnieniem marzeń bliskiej nam osoby, a przecież prezent spełniający marzenia to prezent idealny.

Bransoletka z pereł, naszyjnik czy może kolczyki?

Wszystko zależy od budżetu, który zamierzamy przeznaczyć na zakup, ale też od indywidualnych cech pani, którą chcemy obdarować. Prosty wisiorek będzie zakupem najtańszym, niewiele więcej wydamy na klasyczne kolczyki z perłami na sztyftach. Ta druga opcja oczywiście odpada, jeśli pani nie ma przekłutych uszu – wtedy możemy pokusić się o perłowe klipsy, choć znalezienie takich nie jest proste. Pani o pięknych dłoniach ucieszy się mogąc założyć bransoletkę z pereł – ten rodzaj biżuterii zwraca na siebie uwagę przy gestykulacji, podkreślając właśnie piękno dłoni i nadgarstków. Najbardziej kosztownym podarunkiem będzie perłowy naszyjnik, choć z drugiej strony jest to biżuteria zaliczana do najbardziej klasycznej i eleganckiej. W tym przypadku musimy zastanowić się nad długością naszyjnika – te krótsze będą odpowiednie dla pań o szczupłej i pięknej szyi, dłuższe wybierajmy w szczególności dla kobiet o szyi grubszej lub wtedy, gdy naszyjnik ma być zakładany na okazje szczególnie uroczyste.

Wybierajmy biżuterię, w której perły są piękne

Piękne to niestety zawsze znaczy drogie. Jednak to uroda pereł jest tym co stanowi o klasie biżuterii – jeśli nie możemy sobie pozwolić na kupno naszyjnika, zwróćmy uwagę na duży wybór bransoletek z pereł. Jeśli i tu nie znajdziemy czegoś naprawdę godnego uwagi rozważmy zakup kolczyków lub nawet zawieszki. Zawieszka z piękną perłą będzie dużo lepszym upominkiem niż naszyjnik z pereł słabych. I pamiętajmy, szczególnie kupując w Internecie – piękne perły nigdy nie są tanie – na rynku jest bardzo mało naprawdę urodziwych egzemplarzy i są one zawsze wyceniane bardzo wysoko. Internetowe „okazje” wyglądają dobrze, zanim nie obejrzymy ich osobiście. Zazwyczaj kryją się za nimi imitacje pereł lub perły najgorszej jakości.

Srebro czy złoto. Żółte czy białe?

Ten dylemat polecamy rozstrzygnąć przez obserwację biżuterii noszonej przez osobę, którą zamierzamy obdarować. Niektóre panie lubią białe złoto, inne żółte. Srebro może być odpowiednie, dla pani, która nosi taką właśnie biżuterię, choć zazwyczaj najlepsze perły oprawiane są w złoto – jeśli zamierzamy zachwycić obdarowaną osobę i nasz budżet na to pozwala, wybierzmy raczej białe złoto.

I na koniec – włóżmy w zakup trochę serca. Postarajmy się o perłach dowiedzieć jak najwięcej , wybierzmy te najpiękniejsze. Jeśli podarunkiem będzie biżuteria, perły mogą zdziałać cuda. Pod warunkiem, że zakupu dokonamy naprawdę świadomie.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz