Sukienki do ślubu cywilnego - trendy w 2019 r.

Ślub cywilny ma inny charakter niż ślub kościelny, jednak nie oznacza to wcale, że panna młoda może źle wyglądać - wręcz przeciwnie, jest to tak samo ważny i uroczysty dzień jak ślub kościelny . Właśnie dlatego producenci tego typu kreacji ścigają się w wymyślaniu coraz to atrakcyjniejszych i wygodniejszych rozwiązań na śluby cywilne, które charakteryzują się tym, że dają pannie młodej większe pole do popisu – gdyż ta suknia nie musi być tak formalna jak do ślubu kościelnego. 

Jakie więc trendy panują w 2019 r.? Na co warto się zdecydować, a czego lepiej unikać? Otóż w 2019 r. panny młode wybierają przede wszystkim sukienki koktajlowe lub krótkie, proste, przed kolano.

Trendy ślubne w 2019 roku

Koktajlowe suknie do ślubu cywilnego mogą być zarówno białe, jak i nieco mniej klasyczne – ecru,  różowe, turkusowe. Ten drugi wariant pozwoli zresztą na zakładanie sukienki kilkukrotnie, i to nie tylko na większe uroczystości, ale także np. na wycieczkę rodzinną. Uwaga: wyraziste wzory to nie najlepszy pomysł - biorąc pod uwagę okazję, o wiele ładniej i stosowniej będzie w kreacjach bardziej stonowanych. Kolory takie zresztą łatwiej zgrać z strojem pana młodego i całą, graficzną oprawą ślubu.

Jeśli chodzi o drugie z wyżej wymienionych - krótkie, proste, przed kolano, w 2019 r. panuje moda na modele retro. Również więc bez żadnych krzykliwych wzorów, do tego z niekrzykliwą fryzurą i niezbyt głębokim dekoltem. Skoro już też o dekolcie mowa, pamiętajmy, aby nie przesadzić. Uroczystość ślubna to pewne konwenanse, do których musimy się dostosować. W przeciwnym razie na pewno będziemy na językach gości i na pewno wzbudzimy pewien niesmak, może nawet krępujące nas zażenowanie.

suknie do ślubu

Tradycyjna suknia ślubna?

Pojawia się też pytanie: czy na ślub cywilny nie można założyć tradycyjnej sukni ślubnej? Oczywiście, że można, i nawet - zwłaszcza gdy bierzemy również ślub kościelny - jest to dobry pomysł. W 2019 r. panny młode ubierają przede wszystkim suknie greckie.

Oczywiście wybór sukienki do ślubu cywilnego to nie wszystko. Musimy również zadbać o fryzurę, torebkę, biżuterię, makijaż itd. Obojętnie jednak, na jaką stylizację się zdecydujemy, zawsze pamiętajmy o charakterze tej uroczystości - żadnych więc mocnych makijaży, niewiele biżuterii, żadnego dużego wycięcia w plecach i tak dalej, bo to po prostu, jak już zresztą wspomnieliśmy, nie pasuje i może nas krępować. 

 

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz