Zostań instruktorem pływania

Nie da się zaprzeczyć, że pływanie to zawsze najlepszy sposób na to, by gwarantować dzieciom i niemowlakom prawidłowy rozwój. Trzeba sobie powiedzieć, że spędzanie czasów w wodzie zawsze będzie z korzyścią. Im wcześniej będziemy rozpoczynać swój kontakt z wodą tym lepiej dla organizmu. Czasami zdarza się, że te pierwsze lekcje pływania są bardzo późno, niekiedy robi się to z przymusu. Sprawdź, co mówią specjaliści z nortenis.pl

Najlepszy sposób na odciążenie kręgosłupa to możliwość przebywania w wodzie. Taką formę aktywności zalecają nam między innymi fizjoterapeuci, którzy uważają, że chodzenie na pływalnie będzie z korzyścią dla zdrowia. Co jednak trzeba zrobić, gdy ktoś nie umie pływać albo boi się wody? W takiej sytuacji te kontakty z wodą mogą być bardzo trudne i dlatego najlepiej mieć osobistego instruktora pływania, który będzie w stanie nas wszystkiego nauczyć i oswoić z wodą. Zadaniem takiej osoby będzie krok po kroku przełamywanie pewnych barier.

Dobrze przygotowany instruktor

Zanim jednak ktoś będzie mógł innych uczyć pływać musi sam się do tego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim konieczne będzie spełnienie warunków, które są stawiane uczestnikom kursów. Chodzi o pełnoletność oraz dodatkowo również minimum średnie wykształcenie. W ramach przeprowadzonego kursu muszą się odbyć zajęcia z teorii oraz praktyka. 

pływalnia

Co będzie się działo na teorii?

Przede wszystkim omówione zostanie takie zagadnienie jak kwestie historyczne związane z pływaniem w Polsce i na Świecie. Konieczne staje się przedstawienie teorii i metodyki nauczania zarówno dzieci oraz dorosłych. Instruktor pływania musi również przejść szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higiena pracy. Jednocześnie pojawia się taka kwestia jak etyka pracy jako instruktor i to również zostaje omówione w trakcie przeprowadzania teorii. 

Jak wygląda praktyka na takim kursie?

Na samym początku musimy się przygotować a więc konieczna staje się stosowna rozgrzewka, która będzie dostosowana do tego jaki będzie rodzaj zajęć i jaka intensywność. Koniecznie trzeba również dopasować rozgrzewkę do poziomu zaawansowania ucznia. Dalej pojawiają się sposoby oswajania się z wodą, ćwiczenia wykonywane na brzegu oraz w płytkiej wodzie, tak by ucznia przygotować do bezpośredniego kontaktu z wodą. Dalej gry oraz zabawy, formy nauki pływania przeznaczone dla dzieci oraz niemowląt. Konieczne są dalej nauki związane z tym jakie ćwiczenia wykonuje się w trakcie nauki pływania stylem klasycznym, grzbietowym, motylkowym i dowolnym. Następnie także wykazanie kwestii związanych z pływaniem rekreacyjnym a także formy nauki pływania sportowego. W trakcie zajęć od strony praktycznej omawiana będzie także kwestia przygotowywania oraz organizowania zawodów pływackich. Każdy z uczestników będzie także zajmował się prowadzeniem zajęć, tak by miał okazję w praktyce pokazać swoje umiejętności. Na zakończenie od strony praktycznej będzie realizowana relaksacja mięśni po treningu, o czym musi pamiętać zawsze osoba, która odpowiada za trening konkretnych uczestników kursu i ich efekty nauki.
 

Więcej dowiesz się na: magstar-studio.pl

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz