Najlepsze miejsca w Polsce dla surferów

Windsurfing w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Jest to idealna dyscyplina sportu dla osób, które lubią wodę i adrenalinę, a przy okazji chcą uprawiać sport niebanalny, mało pospolity. Nie jest to bowiem sport dla każdego. Jego trenowanie wymaga długotrwałego doskonalenia umiejętności, wiąże się z ukończeniem kosztownych kursów, a sprzęt również nie jest tani. Mimo to, wielbicieli pływania na desce z żaglem nie brakuje.

Wśród Polaków popularny jest mit: „Jak windsurfing, to tylko za granicą!”. Otóż nic bardziej mylnego. Istnieje wiele atrakcyjnych pod tym względem lokalizacji w naszym kraju. O tym przeczytasz na https://windsurfing.com.pl/

Najpopularniejszym w Polsce miejscem do uprawiania windsurfingu jest Hel i Zatoka Pucka. Atrakcyjność tej lokalizacji to zasługa przede wszystkim rozległych płycizn (ponad 30km wybrzeża z obszarami płytkiej wody do 250m od brzegu). Ponadto piaszczyste dno, regularne wiejące wzdłuż brzegu zachodnie wiatry, odpowiednie zafalowanie. Niewątpliwym atutem tej lokalizacji jest czysta i szybko nagrzewająca się woda. Są to idealne warunki by uprawiać windsurfing. Jedyną słabą stroną tego spotu jest sezonowość. Niestety pływanie po polskim morzu w zimie nie jest najlepszym pomysłem. Jednak ze względu na sprzyjające warunki oraz stosunkowo niski koszt takiego wyjazdu warto wybrać Hel do uprawiania sportów wodnych. Zwłaszcza, że w tej lokalizacji znajdują się profesjonalne bazy windsurfingowe (np. w Chałupach), gdzie można szkolić się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Drugim pod względem popularności spotem w Polsce są Mazury. W tym miejscu nie ma silnych fal, podmuchy wiatru są delikatne, a piękna sceneria zapewni walory estetyczne. Lokalizacja ta zdaje się więc być idealna dla początkujących amatorów deski. W tej kwestii warto zwrócić szczególną uwagę na Jezioro Roś. Charakteryzuje się ono rozległą płycizną oraz nawietrznym brzegiem. W połączeniu z bogatą ofertą wypożyczalni sprzętu są to warunki idealne do rozpoczęcia swej przygody z deską.

Mieszkańcy południowej Polski również mają możliwość uprawiania sportów wodnych bez konieczności pokonywania setek kilometrów. Co więcej, te lokalizacje nie są tak zatłoczone jak wybrzeże Bałtyku czy Mazury. Południowym centrum windsurfingu został okrzyknięty Zalew Rybnicki. Woda w tym akwenie jest ciepła, jej temperatura nigdy nie spada poniżej 15°C. Miejsce to słynie także z najdłuższego w Polsce sezonu. Windsurfing można tu uprawiać od kwietnia aż do października. Na południu Polski, można także posurfować na malowniczo położonym Jeziorze Rożnowskim. Jest to sztuczny zbiornik powstały w efekcie wybudowania zapory na Dunajcu.

Polscy amatorzy windsurfingu czy też innych sportów wodnych mogą jak widać z powodzeniem trenować nie przekraczając granic kraju. Wybór takiej lokalizacji może się okazać nie tylko tańszy od zagranicznych wyjazdów, ale także wspiera rodzimych przedstawicieli branży turystycznej. Przy okazji można rozkoszować się urokliwymi krajobrazami, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zwiedzić ciekawe miejsca we własnym kraju. Warto więc zdecydować się na windsurfing w Polsce.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz