Jaki atlas do ćwiczeń będzie odpowiedni do domu?

Atlas atlasowi nie równy. Niektóre mogą kusić wieloma przyrządami, które w gruncie rzeczy będą służyły do zaskakująco podobnych ćwiczeń. Inne mogą wyglądać skromnie, a mimo to znakomicie się sprawdzić. Na co zwrócić uwagę?

Potrzebne miejsce

Zwróć uwagę, że przestrzeń, jaką atlas zajmie, to nie tylko jego powierzchnia. Musi się on nie tylko zmieścić w pomieszczeniu, ale tez nie przylegać bezpośrednio do ścian. Co jednak najważniejsze – musisz zachować dość wolnego miejsca, aby móc na nim ćwiczyć. Pomyśl o tym już na etapie wstępnego wyboru.

Różnorodność stanowisk

Wiele osób wybierając atlas do ćwiczeń koncentruje się na liczbie stanowisk, jakie ten oferuje. To ważny wyznacznik i z pewnością warto brać go pod uwagę. Z drugiej strony jak już wspomnieliśmy na samym wstępie – jeśli stanowiska te będą przeznaczone do zbyt podobnych ćwiczeń, minie się to z celem. Szukaj więc takiego atlasu, na którym będzie można ćwiczyć mięśnie rąk i nóg, w którym znajdą się rozpiętki i do którego domontowano ławeczkę.

Warto zwrócić też uwagę na to, czy ta ostatnia jest regulowana. Zmiana ustawień nachylenia pozwala różnicować ćwiczenia.

Dodatkowo niektóre atlasy posiadają także uchwyty przydatne między innymi do ćwiczenia pompek szwedzkich.

Zakres ustawień

Kupując atlas sprawdź, jaki jest zakres obciążeń, jakie można na nim ustawić, a w przypadku ławeczki, czy drążka, na ile można regulować ich wysokość. To ważne, by uniknąć sytuacji, w której dobry atlas nie będzie odpowiedni dla Twojego wzrostu lub na którym wraz z rozwojem swoich możliwości szybko wyczerpiesz zakres możliwych obciążeń.

Nie tylko atlas

Atlas świetnie sprawdza się w ćwiczeniach siłowych, zwłaszcza gdy celem jest rzeźba. Co jednak, jeśli równolegle chcesz się pozbywać nadmiernego tłuszczu lub po prostu chcesz podnieść formę jako taką? Wtedy warto dodatkowo zaopatrzyć się w rower stacjonarny. Zajmuje stosunkowo mało miejsca w porównaniu z na przykład orbitrekiem lub rzeźbą, a zdecydowanie pomaga podnosić wytrzymałość i spalać nadmiar kalorii - słowem świetnie uzupełnia się z samym atlasem.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz