Jak zaplanować aktywny wypoczynek z rodziną?

Planowanie wolnego czasu z dziećmi jest bardzo ważne. Ferie, weekendy, wakacje, czy dni wolne pomiędzy świętami, to idealne okazje do spędzenia niezapomnianych chwil przy niczym nieskrępowanej zabawie i rozwijaniu nowych umiejętności. Wśród wielu możliwości, szczególnym powodzeniem cieszą się zorganizowane wyjazdy, ale to nie jedyna alternatywa. Oto kilka podpowiedzi dotyczących tego, jak aktywnie spędzić czas wolny.

Na przełomie zimy i wiosny wiele osób decyduje się na narciarskie wypady. Taka forma aktywności jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi powyżej 6 roku życia. Największą popularnością cieszą się wycieczki zagraniczne, które poza jazdą na nartach lub snowboardzie, umożliwiają całej rodzinie poznanie zupełnie nowych miejsc i odmiennej kultury. Taki wyjazd na narty to ruch, wypoczynek i zwiedzanie w jednym. Wbrew pozorom, zagraniczna wycieczka wcale nie musi być droga i trudna do zorganizowania. Wystarczy, że skorzystamy ze sprawdzonych biur podróży, które oferują wyjazdy grupom zorganizowanym, jak np. winterevent.pl.

Inną czynnością, która uczy dziecko nowych umiejętności i pozwala na aktywny rozwój, jest wypad na żagle. Samodzielne pływanie po jeziorach i morzach sprawi, że zarówno dzieci, jak i rodzice poczują dreszczyk prawdziwej przygody. Korzystając ze specjalnych szkoleń żeglarskich, szybko nauczymy się obsługi sprzętu i zasad prawidłowego zachowywania się na wodzie. Oczywiście tego typu rozrywka będzie możliwa do zrealizowania wyłącznie w okresie letnim, kiedy zbyt niskie temperatury nie przyczynią się do rozwoju przeziębienia i grypy.

Pomysły na ciekawy weekend w mieście

Gdy w grę wchodzi weekend lub kilka dni i nie mamy czasu na aktywny wypoczynku w górach czy na jeziorze, warto zainteresować się swoim najbliższym otoczeniem. Region, w którym mieszkamy, może skrywać wiele interesujących, dotąd niepoznanych miejsc. Można zabrać dzieci na spacer po okolicznych lasach, parkach przyrody, wybrać się na wycieczkę rowerową, lub pojechać samochodem w celu eksplorowania okolicznych zabytków czy muzeów. Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jest nie tylko integrującym zajęciem, ale również mającym doskonały wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ciekawym pomysłem może być zorganizowanie rodzinnych podchodów (pod warunkiem, że w zabawie będzie uczestniczyć większa liczba osób).

Jeżeli mieszkamy w mieście, doskonałym sposobem na spędzenie czasu będzie też wspólna jazda na rolkach lub deskorolce. W miejskim otoczeniu możemy skorzystać również z wielu płatnych rozrywek. Obecnie ogromną popularnością cieszy się zabawa o nazwie espace room. Gra polega na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia w określonym czasie. Aby tego dokonać, rodzina wspólnie rozwiązuje różnego rodzaju zagadki i łamigłówki. To świetny sposób, aby ruszyć szare komórki i poczuć się jak detektyw. Jeżeli zależy nam na bardziej aktywnej formie spędzania czasu, ale na dworze jest jeszcze zbyt chłodno, warto wybrać się parku wodnego, gdzie dzieci skorzystają ze zjeżdżalni i specjalnie dostosowanych brodzików, za to dorośli zrelaksują się w saunie lub jacuzzi.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz