Czym kierować się podczas wyboru perfum i podkładu i jak ich prawidłowo używać?

W kosmetyczne każdej kobiety nie może zabraknąć odpowiednio dobranych perfum i podkładu, który zatuszuje niedoskonałości cery. Te dwa produkty wystarczą, aby przez cały dzień czuć się pewnie i pięknie. Jak zatem prawidłowo wybrać, używać i przechowywać perfumy i podkłady, aby spełniały one swoje funkcje, długo utrzymując się na skórze?

Jak wybrać perfumy?

Mnogość dostępnych na rynku zapachów perfum przytłacza nie jedną kobietę. Wybierać możemy bowiem spośród wielu znanych marek, jak i producentów niszowych, którzy cieszą się mniejszą popularnością. Najważniejsza nie jest cena czy też rozpoznawalność produktu, ale przede wszystkim nasza satysfakcja. Warto zatem testować perfumy, aby odkryć ulubione zapachy.

Producenci wprost prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych kompozycji zapachowych, które już nie tylko po prostu pięknie pachną, ale również mają pasować do naszego charakteru czy też stylu życia. Czy jest tak w rzeczywistości. O tym już musimy przekonać się same, testując dostępne opcje. Wielu producentów oferuje bowiem testery o niewielkiej pojemności, dzięki którym możemy poznać oferowane zapachy.

Wybierając perfumy, pamiętajmy o tym, że mają one trzy nuty zapachowe. Pierwszą wyczuwamy od razu po spryskaniu się perfumami, a ostatnią dopiero po 20 minutach. To właśnie ona – nuta głębi – decyduje o tym, jaki charakter będzie miała cała kompozycja. Testując zapach, warto zatem odczekać przynajmniej 20 minut od spryskania się nim, aby sprawdzić, czy rzeczywiście będzie nam on odpowiadał.

Prawidłowe używanie perfum

Aby pięknie pachnieć, oczywiście możemy spryskać siebie od góry do dołu. Nie będzie to jednak ani ekonomiczne, ani efektywne. Aplikując perfumy, należy bowiem zachować umiar. Nie chcemy chyba pachnieć niczym zawieszka w samochodzie. Na naszym ciele istnieją również miejsca, gdzie używanie perfum jest szczególnie wskazane.

Mowa tutaj o szyi, nadgarstkach, karku, obszarze za uszami, zgięciach łokci i kolan, odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz włosach. Wystarczy niewielka ilość perfum w tych miejscach, aby zapach towarzyszył nam przez cały dzień. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, aby aplikować zapachy na suchą skórę z odległości około 10-20 centymetrów, bez pocierana spryskanych części ciała. W ten sposób perfumy lepiej się wchłoną.

Wybór podkładu

Równie pieczołowicie powinnyśmy podchodzić do wyboru podkładu. Zasada jest jasna – odcień kosmetyku musi współgrać z odcieniem naszej cery. Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. W niektórych przypadkach konieczne okazać się może mieszanie kilku podkładów, aby uzyskać odpowiedni kolor.

Dużą popularnością wśród użytkowniczek cieszy się podkład Estee Lauder Double Wear. Oferuje on matowe wykończenie i ma lejącą się konsystencję, która ułatwia rozprowadzanie kosmetyku po twarzy, jednak może powodować, iż z buteleczki wypłynie zbyt duża ilość podkładu, jeśli nie zachowamy czujności. Jest trwały, wydajny i zapewnia mocne krycie.

Estee Lauder Double Wear – jaki odcień wybrać?

Wybierając optymalny odcień podkładu Estee Lauder Double Wear, należy wziąć pod uwagę temperaturę naszej skóry. W ten sposób określimy, czy podkład będzie się z nią stapiał. Chłodne odcienie podkładów mają różowe nuty. Jeżeli będą one odstawać od koloru naszej cery, powinniśmy sięgnąć po cieplejsze odcienie.

Ciepłe podkłady mają zaś żółte tony, które również mogą odcinać się od koloru skóry. Oznacza to, że lepiej sięgnąć po podkład o zimniejszym kolorze. Jeżeli okaże się, że zarówno bardziej różowe, jak i żółtawe odcienie wyróżniają się na tle naszej cery i prezentują sztucznie, lepiej zdecydować się na podkłady neutralne. Zawierają one zarówno tony żółte, jak i różowe.

Pamiętajmy, iż odpowiedni wybór odcienia podkładu to nie jedyny aspekt wpływający na jego ładny wygląd na cerze. Liczy się również właściwa aplikacja. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu naturalnego efektu, kosmetyk nałóżmy za pomocą płaskiego pędzla lub gąbeczki. Rozcieranie produktu palcami może bowiem pozostawiać nieestetyczne smugi.

Wybierając perfumy i podkład, warto eksperymentować z różnymi zapachami i odcieniami. Tylko w ten sposób dowiemy się, który produkt spełni nasze oczekiwania.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz