Bieganie a bielizna termoaktywna – czy warto stosować?


​fot. materiały prasowe

Każda osoba uprawiająca bieganie, zdaje sobie sprawę, że przebieg i komfort treningu zależą w znacznym stopniu od odpowiedniego przygotowania. Zaliczyć tu należy między innymi dostęp do odpowiednich ubrań takich jak buty czy bielizna termoaktywna, które usprawnią działanie naszego organizmu oraz pomagają łagodniej znieść trudy treningu. Podczas biegania nasz organizm jest wystawiony na różnorodne negatywne oddziaływania, przed których wpływem warto się bronić. Do najważniejszych należą oczywiście: szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych, takich jak temperatura lub opady deszczu lub śniegu. Aby nie stanowiły większego zagrożenia dla naszego zdrowia, warto stosować bieliznę termoaktywną, która poza izolowaniem organizmu przed utratą ciepła, pomaga także radzić sobie z nadmiarem wilgoci uwalnianej przez naszą skórę.

Bielizna termoaktywna - gdzie kupić?

Bieliznę termoaktywną możemy kupić w niemal każdym sklepie sportowym. Szczególnie rozbudowany asortyment znajdziemy w sklepach dedykowanych dla biegaczy (na przykład na: https://www.runshop.pl), których oferta została sprofilowana pod kątem ich potrzeb.

Przygotowując się do zakupu bielizny termoaktywnej, warto wziąć pod uwagę fakt, że występuje ona w kilku różnych formach. Przede wszystkim znajdziemy różne typy bielizny, przeznaczone do wykonywania odmiennych dyscyplin sportu. 

Bielizna zwykła i bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna dedykowana dla biegaczy powinna być dobrze dopasowana do ich sylwetki. Niekiedy dostępne formy bielizny są bardzo obcisłe. Jest to niezwykle istotna cecha, która ma duży wpływ na zdolność bielizny do wentylowania powierzchni naszej skóry i odprowadzania z niej nadmiaru potu. Taka bielizna jest ponadto wykonana z elastycznych materiałów; w przypadku bielizny dedykowanej na czas zimy, jest wykonana z wełny lub innych grubszych tkanin.

Bielizna do jazdy na rowerze jest do niej w pewnym stopniu podobna. Jest również obcisła, co ma zapobiegać jej falowaniu wraz z podmuchami wiatru. Dzięki temu idealnie sprawdza się w wentylowaniu skóry pleców, które z łatwością przemakają, jeśli jeździmy na rowerze z plecakiem na plecach. Bielizna dla rowerzystów jest ponadto wyposażona w odpowiednie wkładki przeciwdziałające powstawaniu przetarć na biodrach i pachwinach. Znacząco ułatwia to podróż rowerem na długich dystansach.

Bielizna termoaktywna na narty pełni podobne funkcje. Przede wszystkim odprowadza nadmiar wilgoci, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku osób jeżdżących po stokach w pełnych kombinezonach. Ponadto, izoluje nasz organizm przed utratą cennego ciepła.

Bielizna termoaktywna na siłownię jest dedykowana osobom trenującym w zamkniętych pomieszczeniach. Ten typ bielizny jest zdecydowanie lżejszy oraz wykonany z cieńszych materiałów. Ich głównym zadaniem nie jest izolowanie skóry od uciążliwych wpływów otoczenia zewnętrznego. Zamiast tego mają odprowadzać ciepło oraz elastycznie dopasowywać się do organizmu podczas wykonywania treningu.

Ostatnim typem jest bielizna termoaktywna dedykowana dla fanów siatkówki, a także innych intensywnych sportów; koszykówki, piłki nożnej, hokeja halowego. Główną zaletą takiej bielizny jest jej zwiewność i elastyczność gwarantująca wysoki poziom swobody ruchu. Można w nich zupełnie swobodnie wykonywać najbardziej dynamiczne ruchy.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz