Tani internet domowy na wyciągnięcie ręki

Dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu wcale nie musi być drogi. Wystarczy przyjrzeć się ofertom operatorów komórkowych, aby zrozumieć, że niska cena może iść w parze z wysoką jakością usług. Nie bez powodu liczba zwolenników mobilnej sieci w domu jest coraz większa.

Niezwykły rozwój Internetu

W XXI wieku jesteśmy już całkowicie przyzwyczajeni do pełnego i stałego dostępu do sieci. Z Internetu korzystamy niemal bez przerwy chociażby dzięki nowoczesnym smartfonom – zaledwie kilka kliknięć w wyświetlacz dzieli nas od sprawdzenia poczty elektronicznej, świata social mediów czy dostępu do rozmaitych informacji z całego świata. Internet zrewolucjonizował otaczającą nas rzeczywistość pod każdym względem i zmienił ją nie do poznania.

Mało kto jednak wie, że historia Internetu liczy sobie zaledwie nieco ponad pół wieku. Jest to zatem ułamek naszych czasów, a w tym czasie opracowano i na wiele sposobów rozwinięto jeden z największych wynalazków w historii ludzkości. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że dostęp do sieci jest właściwie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w obecnym stuleciu.

Dlatego też we własnym domu powinieneś mieć stały i szybki dostęp do sieci. Swoje oferty mają zarówno operatorzy stacjonarni, jak i komórkowi, choć w ostatnich latach to ci drudzy cieszą się rosnącą popularnością. Tani Internet domowy w formie mobilnej ma naprawdę wiele zalet, a jakiś czas temu zmieniła się jego forma użytkowania. Poprawiono wiele usterek i usprawniono całą technologię, dzięki czemu Internet mobilny to dziś poważna konkurencja dla tradycyjnych dostawców tego rodzaju usług.

Tani Internet domowy – czemu warto wybrać mobilnego dostawcę?

Argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem jest naprawdę wiele. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, mobilny Internet jest przenośny. Znaczy to, że router przekazany przez operatora komórkowego nie jest przypisany do konkretnego adresu czy miejsca zamieszkania, a jedynie do jego właściciela. Dlatego też wybierając się w podróż, na wakacje czy odwiedzając rodzinę na wsi, możesz zabrać ten sprzęt ze sobą i cieszyć się zasobami Internetu bez dodatkowych opłat. Warunkiem jest oczywiście zasięg sieci, co z łatwością sprawdzisz na stronie operatora lub dzwoniąc na infolinię.

Routery od operatora komórkowego mają niewiele wspólnego z popularnymi kiedyś pendrive'ami. Nowoczesne urządzenia są tak skonstruowane, że pozwalają na jednoczesne podłączenie nawet kilkudziesięciu sprzętów. Liczba ta z powodzeniem wystarcza nawet w bardzo dużych gospodarstwach domowych. Trzeba też dodać, że zasięg sieci z mobilnego routera dochodzi nawet do 150 metrów, co wybitnie zwiększa jego walory użytkowe.

Rozważając opcję, jaką jest tani Internet domowy od mobilnego dostawcy, nie można pominąć kwestii związanych z prędkością przesyłu. Stacjonarni operatorzy dysponują możliwością transmisji danych na poziomie kilkuset Mb/s, co w rzeczywistym użytkowaniu domowym czy prywatnym raczej mija się z celem. Dlaczego? Otóż faktyczny pobór danych przy oglądaniu filmów online w jakości HD czy innych czynnościach zwykle mieści się w granicach 20-60 Mb/s – a to dokładnie tyle, ile oferują operatorzy komórkowi. Co więcej, taki zakres wartości pozwala na swobodne i płynne granie online na konsoli PlayStation 4, którą zresztą można dostać jako atrakcyjny prezent przy podpisywaniu nowej umowy. Dlatego też warto jeszcze dokładniej śledzić bieżące oferty mobilnego Internetu. W atrakcyjnej cenie możesz zyskać nie tylko stały dostęp do sieci, ale też jedną z najpopularniejszych na świecie konsoli do gier i rozrywki dla ciebie i całej rodziny.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz