Strugaczka elektryczna - dlaczego warto postawić na ten gadżet?

Strugaczka elektryczna, nazywana powszechnie temperówką, to gadżet, który przyda się nie tylko w szkole, ale również w domu. Urządzenie to stanowi doskonałą alternatywę dla jej tradycyjnych odpowiedników i można je dobierać ze względu na rodzaj wykonywanych przez nas prac. Dlaczego warto postawić na ten gadżet i czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej strugaczki elektrycznej?

Strugaczka elektryczna - czym się charakteryzuje?

Na rynku spotkać można różnego rodzaju strugaczki elektryczne. Dostępne są na przykład te, które przeznaczono do temperowania standardowych ołówków oraz co najmniej dwóch rodzajów kredek, zarówno zwykłych o grubości 6-8 milimetrów, jak i kredek jumbo o grubości 9-12 milimetrów. Temperówki elektryczne zasilane są bateriami AA - zazwyczaj potrzebujemy 4 sztuki baterii. Niektóre modele umożliwiają podłączenie zasilacza o mocy 6 V.

W ofercie niektórych producentów znajdują się również strugaczki elektryczne, których można używać jak tradycyjne modele, a więc ręcznie. Do produkcji temperówek elektrycznych wykorzystuje się zazwyczaj plastik oraz metal. Ostrza charakteryzują się wysoką jakością, dlatego gadżety te zapewniają bezpieczeństwo użytkowania, zwłaszcza, że bardzo często stanowią wyposażenie piórnika naszych pociech. Mimo wszystko należy oczywiście pamiętać o tym, aby nie wkładać ani palców ani innych rzeczy poza kredkami i ołówkami  w otwory temperówki.

strugaczka

Strugaczka elektryczna posiada specjalne zabezpieczenie, którego zadaniem jest blokowanie urządzenia, kiedy zbiornik na odpady jest wysunięty, tak aby nie doszło do żadnych skaleczeń. Zdecydowana większość modeli dostępnych na rynku usuwa samodzielnie złamane groty, co niestety nie jest możliwe w przypadku tradycyjnych i znanych nam dotychczas temperówek. Dodatkową zaletą strugaczek elektrycznych jest możliwość regulacji ostrości temperowania. Kiedy grot jest już gotowy, temperówka kończy ostrzenie ołówka lub kredki. To, o czym należy pamiętać, to przede wszystkim fakt, że z elektrycznej temperówki można korzystać jednorazowo tylko 3 minuty - po upływie tego czasu należy ją odstawić i poczekać do momentu, aż silnik się schłodzi.

Strugaczki elektryczne dostępne są w wielu odcieniach i rozmiarach. Można też postawić na bardzo designerskie modele, które niemalże od razu zwracają na siebie uwagę. Istotną kwestię stanowi oczywiście cena, która jest zdecydowanie wyższa od tradycyjnych modeli temperówek. Strugaczki elektryczne znanych i renomowanych marek kosztują od około 25 do nawet 60 zł - warto jednak szczególnie podkreślić, że te najdroższe modele zadowolą nawet najbardziej wymagających kreślarzy.

Strugaczka elektryczna - jaką wybrać do szkoły?

Strugaczka elektryczna może być z powodzeniem stosowana przez dzieci. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania - nie ma zatem obawy, że dziecko w wieku szkolnym skaleczy się podczas korzystania z tego rodzaju urządzenia. Zazwyczaj jednak temperowanie ołówków i kredek odbywa się w domu, a dzieci udają się do szkoły już z gotowym wyposażeniem swojego piórnika. Jeżeli jednak chcemy zaopatrzyć nasze dziecko w elektryczną strugaczkę do szkoły, warto postawić na jej mniejszy rozmiar - taki, który posiada maksymalnie dwa otwory - jeden do kredek standardowych, a drugi do kredek jumbo. Większe strugaczki elektryczne, które posiadają niekiedy nawet 5 otworów, przydadzą się w domu lub w biurze. Pozostałe artykuły szkolne znajdziesz również w sklepie Lobos.

Strugaczka elektryczna to urządzenie praktyczne, wygodne i jak najbardziej bezpieczne. Może być z powodzeniem użytkowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Gadżet ten sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dzieci, które lubią na co dzień rysować, a nie nadążają za ostrzeniem ręcznym - elektryczna temperówka okaże się w tym przypadku niezastąpiona!

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz