Salon fryzjerski jako miejsce relaksu za sprawą myjki fryzjerskiej

Decydując się na otworzenie własnego salonu fryzjer powinien skupić się nie tylko na jego aranżacji, ale również na stworzeniu odpowiedniego klimatu. Ważne jest to, by klienci chętnie wybierali właśnie jego usługi i z przyjemnością przychodzili do tego miejsca. Wpływ na to będzie miało kilka elementów takich jak na przykład atrakcyjne dla oka dodatki w postaci kwiatów i ładnie pachnących świeczek. Miłym dodatkiem będzie też miska ze smakołykami takimi jak cukierki oraz serwowanie kawy i herbaty.

Jeżeli klimat jest odpowiedni, to warto skupić się na dobraniu odpowiedniego sprzętu. Jednym z ważniejszych mebli w salonie jest myjka fryzjerska. Służy ona nie tylko do mycia włosów, ale również do różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. Jest również miejscem, w którym można się najbardziej zrelaksować. W internecie można znaleźć duży wybór myjek fryzjerskich, jak więc wybrać ten najbardziej odpowiedni dla swoich potrzeb?

ayala.com.pl

Myjka fryzjerska - jaką wybrać?

Aby wybrać odpowiednią dla swojego salonu myjkę należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim dla fryzjera powinien liczyć się komfort klienta. Co za tym idzie sprzęt ten powinien być odpowiednio dopasowany, tak aby podczas mycia kark ułożony był w jak najwygodniejszej pozycji, a wyżłobienie powinno w pełni odciążać kręgi szyjne. Dzięki temu, czynność ta nie będzie powodowała dyskomfortu, a uczucie błogiego odpoczynku.

Fotel przymocowany do reszty sprzętu powinien posiadać odpowiednio wyprofilowane oparcie i siedzenie. Dodatkowo niektóre modele posiadają podnóżek, dzięki któremu stopy będą miały odpowiednie podparcie. Istnieje również możliwość wyboru modelu, który posiada funkcję masażu wibracyjnego. W połączeniu z masażem głowy, który fryzjer wykonuje podczas jej mycia, klient może w stu procentach odprężyć się i na chwilę oddać się uczuciu pełnego relaksu.

Misa stanowi jeden z istotniejszych elementów budowy tego mebla. Do wyboru mamy różne materiały jej wykonania. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór misy porcelanowej.  Jej gładka powierzchnia nie wchodzi w reakcje chemiczne, przez co jest to rozwiązanie na lata. Nie tylko dobrze się prezentuje, ale też jest wygodna w czyszczeniu. Misa może być głęboka, dzięki czemu unikniemy chlapania wody na podłogę oraz bez problemu zmieści nawet bardzo długie i grube włosy. Płytka zaś ułatwia fryzjerowi wygodny dostęp do włosów klienta, a co za tym idzie mycie ich stanie się dokładniejsze i szybsze.

Mniej ważną, ale istotną rzeczą jest odpowiednia estetyka tego mebla. Powinien być on odpowiednio dobrany do reszty aranżacji wnętrza. Sklep posiada szeroki asortyment zróżnicowanych myjek fryzjerskich. Dzięki temu wybór stanie się jeszcze łatwiejszy. Przedmioty są tam dostępne w wielu wariacjach kolorystycznych. Ich design jest bardzo nowoczesny, a całość prezentuje się niezwykle estetycznie.

myjnia fryzjerska

Myjka fryzjerska, która ułatwia pracę

Na jakość i komfort podczas pracy fryzjera ma wpływ ergonomiczna budowa myjki, a również dopasowanie jej wysokości i kształtu. Pracując przez cały dzień należy dbać o zdrową postawę podczas mycia klientowi włosów. Sprzęt nieodpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb może sprawić, że po całym dniu fryzjer będzie czuć dyskomfort i ból pleców. Dodatkowo wpłynie to na zwiększenie uczucia zmęczenia na koniec pracy.

Myjka fryzjerska przenośna - rozwiązanie dla domowych fryzjerów

Nie każdy fryzjer posiada własny salon fryzjerski, ale to wcale nie oznacza, że jego usługi są gorszej jakości. W swojej łazience może ustawić myjkę fryzjerską przenośną, która przez cały dzień będzie pełnić swoją funkcję, a wieczorem będzie można wystawić ją z pomieszczenia, aby zyskać miejsce i komfort podczas wieczornej rutyny.

Myjka fryzjerska na statywie

Rozwiązanie to sprawdzi się również w małych salonach fryzjerskich, w których nie ma miejsca na wstawienie dużej wersji tego mebla. Myjka fryzjerska na statywie pozwoli na stworzenie profesjonalnych warunków, bez zabierania tak dużej ilości przestrzeni, którą można zagospodarować w bardziej praktyczny sposób.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz