Najlepsze pomysły na wieczór panieński

​Wieczór panieński jest wyjątkowym momentem dla każdej panny młodej, gdyż zdarza się w życiu tylko raz. Jest to wydarzenie zorganizowane specjalnie dla niej, zgodnie z jej życzeniami i upodobaniami. Ten czas ma być przez nią zapamiętany na całe życie, gdyż jest on upamiętnieniem jej ostatnich chwil, w których jest stanu wolnego.

Wieczór panieński jest wyjątkowym momentem dla każdej panny młodej, gdyż zdarza się w życiu tylko raz. Jest to wydarzenie zorganizowane specjalnie dla niej, zgodnie z jej życzeniami i upodobaniami. Ten czas ma być przez nią zapamiętany na całe życie, gdyż jest on upamiętnieniem jej ostatnich chwil, w których jest stanu wolnego. 

Skąd wziął się zwyczaj organizowania wieczoru panieńskiego? 

Zwyczaj organizowania wieczoru panieńskiego w Polsce jest od wielu lat. Dawniej, w około XVII wieku, przede wszystkim w miejscowościach wiejskich wieczór panieński przybierał smutną formę, kiedy to fakt kończenia się panieństwa był opłakiwany, śpiewane były żałosne pieśni i odbywał się w przeddzień ślubu. W wydarzeniu uczestniczyć mogły jedynie osoby stanu wolnego z rodziny i znajomych. 

Wieczór panieński - kto organizuje 

Wieczór panieński organizowany jest przez najbliższych znajomych panny młodej, przez jej przyjaciółki lub też samą druhnę. Wieczór ten ma być pełen zabaw i niespodzianek, gdyż jest to ostatnia okazja do większej zabawy przez pannę młodą w stanie wolnym. Dlatego też jest on pełen szaleństw i braku pohamowania. Na wieczorze panieńskim pojawiają się wszystkie ważne dla panny młodej znajome i rodzina płci żeńskiej. Główna postać wieczoru powinna zostać poinformowana jedynie o najważniejszych planach, szczegóły jednak powinny pozostać tajemnicą. 

Pomysły na wieczór panieński 

Zależnie od tego, co lubi panna młoda, wieczór panieński może odbywać się w dowolny sposób. Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko zależy jedynie od organizatorów.  

Szalony wieczór panieński - impreza w klubie 

Jeśli pragniemy wieczór panieński zorganizować w bardziej szalonym rytmie, powinien on odbyć się w klubie. Dobrym pomysłem będzie wtedy zarezerwowanie loży. Jeżeli chcemy spędzić ten czas jedynie we własnym gronie, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu sali, gdzie możemy zorganizować czas w dowolny sposób. Wtedy też można przygotować nieziemski poczęstunek i różnego rodzaju niespodzianki, gry i zabawy, takie jak taniec w wykonaniu striptizera, do czego potrzebne będą idealne, wpasowujące się w nastrój piosenki do striptizu

Wieczór panieński z klasą 

Jeżeli impreza ma być w bardziej spokojnym tonie, najlepszym pomysłem będzie udanie się do SPA, gdzie pannę młodą będzie czekać cudowny masaż, manicure, maseczki, kąpiel w basenie, jacuzzi oraz sauna. Po relaksie w SPA, można udać się do pokoju hotelowego, gdzie czekać będzie wspaniała kolacja z winem lub innego rodzaju alkoholem. 

Zabawy na wieczór panieński 

Osoby zajmujące się organizacją wieczoru panieńskiego muszą zadbać o to, żeby nikt się nie nudził, dlatego też na wszelki wypadek warto przygotować różne zabawy, może to być na przykład quiz dotyczący znajomości Pana Młodego składający się z pytań, na które wcześniej, w tajemnicy przed narzeczoną odpowiedział Pan Młody. Inną zabawą idealną na wieczór panieński jest test na żonę, podczas której bohaterka wieczoru dostaje różne zadania, po których wykonaniu dostaje nagrody. 

Aby wieczór panieński był udany, trzeba go najpierw odpowiednio zaplanować. Niektóre pomysły wymagają odpowiedniego przygotowania już kilka miesięcy przed ślubem, dlatego też osoby organizujące ten wieczór mają na sobie sporą odpowiedzialność. Bardzo ważne jest nawiązanie kontaktu i uzgadnianie wszelkich spraw przez organizatorów ze wszystkimi uczestnikami wydarzenia, gdyż zapobiegnie to niepotrzebnym konfliktom.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz