Najlepsze aplikacje ułatwiające życie

Pojawia się ich coraz więcej. Wybór staje się ogromy, a pamięć telefonu nie zawsze jest w stanie udźwignąć wszystko, czego potrzebujesz. Dlatego też musisz dokonywać wyboru. Podpowiadamy, jakie aplikacje najbardziej ułatwiają życie.

Swobodne poruszanie się po mieście 

To zdecydowanie jeden z najważniejszych punktów. Bez dobrej aplikacji, która ustali ci trasy przejazdów komunikacją miejską, podpowie, gdzie znajduje się przystanek i jak najszybciej dojedziesz do celu, trudno obecnie poruszać się po mieście. Nawet po takim, które się dobrze zna. Co więcej, tego rodzaju aplikacje pozwalają także na kupienie biletu na komunikację miejską. Szybko i wygodnie. 

Dlatego wszelkie aplikacje, które obsługują ruch komunikacji miejskiej w twoim mieście, są koniecznością. Warto je zainstalować kosztem innych programów, jeśli nie masz najnowszego telefonu, jak Samsung S9, którego parametry pamięci pozwalają na przechowywanie wielu danych naraz. 

Dbaj o swoje zdrowie 

Kolejne aplikacje, które warto zainstalować, to te, które pomagają ci zadbać o siebie. W tym wypadku wszystko według potrzeb. Jeśli twoim problemem jest to, że wypijasz za mało wody, ściągnij sobie aplikację, która ci o tym co chwilę przypomina. Możesz także zainstalować taką, która będzie cię motywowała do trzymania odpowiedniej diety – zapisze spożyte kalorie, wyświetli jadłospis i plan treningowy. Takie aplikacje są bardzo przydatne na zakupach – masz od razu ze sobą listę zakupów, na której znajdują się tylko zdrowe produkty. 

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie aplikacji, która monitoruje twój dobowy ruch. Dzięki temu będziesz widzieć, ile kalorii spaliłeś i co jeszcze musisz zrobić, by osiągnąć swój cel. To najlepsza motywacja do tego, by wysiąść z tramwaju trzy przystanki wcześniej i zrobić sobie wysiłkowy spacer. 

Bankowość i płatności bez wysiłku 

Warto pomyśleć także o aplikacji swojego banku i ustawieniu możliwości płatności telefonem. To bardzo wygodne rozwiązanie, znacznie wygodniejsze niż konieczność szukania karty płatniczej lub bankomatu. A przede wszystkim szybkie, idealnie wpisujące się w najnowsze trendy i niewiarygodną szybkość życia. 

Decydując się na aplikacje związane z dostępem do konta w banku lub karty kredytowej, musisz koniecznie zachować ostrożność. Zawsze wylogowuj się z systemu i chroń telefon przed złośliwym oprogramowaniem – pojawiły się wirusy, które skanują twoje hasła dostępu. 

Zmieść wszystkie aplikacje z Samsungiem S9 – parametry pamięci 

Niektóre aplikacje mogą być dość „ciężkie”, zajmować dużo pamięci RAM. Części z nich nie można przenieść na zewnętrzną kartę pamięci, dlatego ta wbudowana w telefonie jest tak istotna. Starsze modele nie mogą pochwalić się dużą pojemnością pamięci, jednak na przykład w przypadku smartfona Samsung S9 parametr ten jest naprawdę bardzo wysoki. Możesz kupić trzy rodzaje – 64 GB, 128 GB i 256 GB. 

Każda z tych opcji jest wystarczająca do obsługi podstawowych aplikacji. To drobne udogodnienia, które bardzo ułatwiają codzienne życie. Dlatego też warto zainwestować w smartfon, na którym nie trzeba będzie robić selekcji tych mniej i bardziej ważnych programów. 

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz