Love Island - reality show

     

Love island jest programem telewizyjnym, który swoją premierę miał na antenie telewizji Polsat we wrześniu 2019 roku. Reality Show zostało wydane na podstawie pierwowzoru, który pod nazwą Love Island zaskarbił sobie sympatię i uwagę tysięcy zagranicznych widzów.. Show również w Polsce został bardzo ciepło przyjęty, co jednoznacznie łączy się z zapowiedzią drugiego już sezonu tego miłosnego reality-show.  

Jakie są zasady reality show Love Island 

     Zasady słynnego reality show Love Island są bardzo proste. Podczas pierwszego dnia, do willi zlokalizowanej na wyspie przyjeżdża piątka mężczyzn oraz kobiet. Wszyscy są sobie nawzajem przedstawiani a jeżeli uczestniczka uzna, że jeden z mężczyzn jej się spodoba, wtedy jest zobowiązana wyjść przed szereg aby pokazać, że uczestniczka jest nim zainteresowana. Mężczyzna natomiast ma w tej kwestii decydujący wybór i to on właśnie może wybrać dowolną z pięciu kobiet nawet wtedy, gdy jedna z nich została już wybrana przez innego współuczestnika. Kolejnym etapem zabawy jest przybycie nowego uczestnika płci męskiej, którego głównym zadaniem jest ukraść partnerkę jednemu z uczestników rozgrywki. Jeżeli nie uda mu się odbić żadnej partnerki, wtedy odpada z gry. Każdego tygodnia willę może nawiedzać więcej osób, od jednej do trzech niezależnie od płci. W związku z tym z czasem willa na wyspie miłości staje się coraz pełniejsza. Istotne jest jednak, by znaleźć swoją parę. W przeciwnym wypadku samotny uczestnik programu odpada. 

     W pewnym momencie rozgrywki kobiety spotykają się w tak zwanym kręgu ognia, podczas którego każda wybiera partnera, z którym chce tworzyć parę. Wszyscy uczestnicy płci męskiej, którzy nie zostaną wybrani, odpadają z programu. W dalszej części programu do gry dołączają kobiety a krąg ognia zdarza się raz w przypadku kobiet a raz w przypadku mężczyzn. W ramach programu zdarzają się również etapy, w których to widzowie są zachęcani to interakcji. Dzięki temu to właśnie za pomocą głosowania sms lub głosowania widzowie mają możliwość decydowania o losach uczestników Wyspy Miłości.

     Sam program po tygodniach rywalizacji zmierza do wielkiego finału, w którym to widzowie za pomocą głosowania wyznaczają parę, która powinna wygrać całe reality show. Para, która uzyska największą liczbę głosów, wygrywa i w ramach nagrody otrzymuje dwie koperty. Jedna jest zatytułowana miłość, druga natomiast ma napis 100 000 zł. Każdy z wygranej pary musi wybrać samodzielnie którąś z kopert. W zależności od ich wyboru możliwe są 3 zakończenia programu:

1) Gdy obie osoby wybiorą kopertę z pieniędzmi, nikt nie otrzymuje nagrody pieniężnej,

2) Gdy tylko jedna osoba wybierze kopertę z pieniędzmi a druga z miłością, całość kwoty trafia do osoby wybierającej pieniądze,

3) Jeżeli obie osoby wybrały miłość, wtedy obie osoby otrzymują po 50 tysięcy złotych.

Popularność 1 oraz zapowiedź 2 sezonu 

Ze względu na ogromną popularność reality show na antenie Polsatu, wydawcy zdecydowali się na kontynuację programu w tym samym formacie, a premiery drugiego sezonu możemy spodziewać się już w 2020 roku.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz