Jakie meble dla dzieci? Wybieramy mebelki do pokoju dziecinnego

Wiele osób ma z tym spory problem jak wybrać najlepsze meble do pokoju dziecka. Obecnie w sprzedaży mamy zarówno rozwiązania klasyczne jak i ciekawe wielofunkcyjne meble. Przygotowywane są także meble, które maja rosnąć razem z naszym dzieckiem. Dobrze dobrane meble dla dzieci będą w stanie posłużyć nam wiele lat. Warto więc zadbać o ich neutralną stylistykę, która będzie w stanie pasować do gustu naszego dziecka przez kilka lat. Pamiętajmy, że dziecko ma łatwo adaptować się do wystroju pokoju więc meble powinny być takie, by dziecku mogły się podobać. Oczywiście to co ważne to również bezpieczeństwo takich mebli. Postaramy się w tym wpisie powiedzieć jak wybrać odpowiednie meble dla dziecka w zależności od tego w jakim wieku się znajduje oraz jaką ma płeć. Sprawdź, co mówią specjaliści z intercontent.pl

Jakie meble dziecięce dla noworodka i niemowlaka?

Mamy możliwość albo wybierać meble pojedynczo albo też decydować się na cały gotowy zestaw. W drugiej opcji będziemy w stanie wybrać meble taniej. Przy samodzielnym wybieraniu konkretnych mebli będzie większa możliwość stworzenia interesujących aranżacji. Wystrój pokoju niemowlaka będzie wpływać na jego sen i humor. Badania psychologiczne pozwoliły nam udowodnić, że zimne tonacje mebli i ogólnego wystroju pobudzać mogą apetyt dziecka, zima kolorystyka zaś go osłabiać. Takim najważniejszym meble w pokoju będzie łóżeczko i na nim głównie trzeba się skupić. Wybierając łóżeczko można myśleć przyszłościowo i wybrać taką koncepcję, która ma rosnąć razem z dzieckiem i posiada również wysokość ułożenia materaca. Łóżko musi mieć oczywiście odpowiednie bezpieczne bariery. Jeśli chodzi o niemowlaków najbardziej popularne są łóżeczka w rozmiarze 60 na 120cm, ale również inne rozmiary będzie można znaleźć. Można się także zdecydować na wielofunkcyjny kojec. W sprzedaży pojawiają się obecnie kojce bardzo bogate, gdy chodzi o wyposażanie, mogą mieć np. wibrujący system wpływający na uśpienie dziecka. Jeśli chcemy je transportować warto wybrać kojce na kółkach.

meble dla dzieci

Jeśli nie chcemy narazić się na szybką konieczność wymiany łóżeczka będzie można wybrać specjalne dłuższe łóżka, które będą rosły razem z dzieckiem. To świetna opcja, ponieważ dzięki temu łóżeczko będzie w stanie znacznie dłużej posłużyć dziecku. Jeśli chodzi o łóżka dla noworodka najlepiej wybrać takie z regulacją wysokości materaca, ponieważ dzięki temu będzie można zmniejszać ułożenie ta,by dziecko, które zacznie siadać czy stawać nie wypadło z łóżeczka. Jeśli pojawi się możliwość demontażu jednego z boków łóżeczka wtedy będzie można oczekiwać, że takie łóżeczko służyć będzie także starszym dzieciom, które już samodzielnie będą w stanie z niego wychodzić. Jeśli wyposażamy pokój dla niemowlaka warto oczywiście pomyśleć o przewijaku i tutaj mamy albo opcję montowaną na łóżeczku albo też na wolnostojącą komodę z przewijakiem, jeśli łóżeczko nie ma go w komplecie. Na komodzie może pojawić się przewijak, natomiast w komodzie będziemy mieli okazję umieścić ubranka, pieluchy i akcesoria umożliwiające komfortowe przewijanie dziecka. W takim pokoju powinien znaleźć się także komfortowy fotel do karmienia, odpowiednio duży oraz wygodny. Najlepiej z lekko pochyloną pozycją, by ułatwić karmienie.

Istotne będzie także oświetlenie, najlepiej ze światłem rozproszonym, które nie będzie razić dziecka. Generowanie światła przyjemnego pozwoli w dobrych warunkach przewinąć niemowlaka albo też go nakarmić. W pierwszych miesiącach życia raczej unika się oświetlenia górnego, ponieważ dla dziecka może się okazywać ono zbyt mocne.

 

Więcej informacji znajdziesz na: polmeble.com.pl

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz