Jak Uruchomić Telewizję Online?

Telewizja online to rozwiązanie, dzięki któremu można śledzić swoje ulubione programy telewizyjne z poziomu komputera PC albo urządzenia przenośnego, takiego jak laptop, tablet lub smartfon. Uruchomienie usługi jest bardzo proste i nie powinno sprawiać problemów nawet osobom, które nie mają na co dzień do czynienia z nowinkami technicznymi.

Telewizja online – wymagania techniczne

Do oglądania telewizja online wymaga dostępu do internetu. Wystarczające w tym zakresie będzie łącze o przepustowości co najmniej 2 Mbps, ale aby oglądać programy w wysokiej jakości, warto zdecydować się na internet o nieco lepszych parametrach. Uniknie się w ten sposób problemów z płynnością śledzenia obrazów. Równie istotne jest odpowiednie oprogramowanie. Dużego problemu nie powinni mieć w tym zakresie użytkownicy komputerów stacjonarnych, laptopów i tabletów. Na przykład u operatora INEA do oglądania telewizji online wystarczy bowiem jedna ze standardowych przeglądarek, jak Chrome, Internet Explorer w wersji 7.0, Mozilla Firefox 3.X lub Apple Safari 5.X. Oprócz tego, konieczne jest zainstalowanie najnowszego pluginu Adobe Flash Player (w wersji co najmniej 10.1) lub Silverlight (w wersji co najmniej 4.0). Jeśli chodzi natomiast o właścicieli smartfonów, powinni oni sprawdzić czy ich aparat telefoniczny wyposażony jest w oprogramowanie Android lub iOS w odpowiedniej wersji, wskazanej przez dostawcę oprogramowania.

Strona internetowa lub aplikacja do oglądania telewizji online

Telewizja online w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów może być śledzona z poziomu strony internetowej operatora, natomiast jeśli chodzi o tablety i smartfony, trzeba zwykle ściągnąć odpowiednią aplikację. Po jej zainstalowaniu wystarczy zalogować się na swoje konto, korzystając z danych podanych przy rejestracji i już można cieszyć się oglądaniem dużej ilości kanałów telewizyjnych na żywo lub też odtworzyć wcześniej nagrany program. Aplikacja na smartfony i tablety dostępna jest zupełnie za darmo w popularnych sklepach internetowych (jak Google Play i AppStore). Wystarczy wpisać jej nazwę w odpowiedniej wyszukiwarce. Zainstalowanie aplikacji przy szybkim internecie to kwestia kilku minut. Nie trzeba przy tym obawiać się o trudności z jej uruchomieniem. Jest ono bardzo intuicyjne.

Telewizja online – ile urządzeń jednocześnie?

Operatorzy telewizji online udostępniają takie udogodnienie zwykle większej liczbie użytkowników jednocześnie. Na przykład INEA pozwala na śledzenie kanałów telewizyjnych z poziomu nawet 3 urządzeń stacjonarnych lub przenośnych jednocześnie. To spore udogodnienie, szczególnie dla dużych rodzin korzystających z tej samej umowy na usługę internetu. Nie trzeba bowiem się kłócić  w takim przypadku o to, kto będzie mógł oglądać w ten sposób telewizję w danym momencie, co może być utrudnione, gdy nie wszyscy domownicy znajdują się w jednej lokalizacji (np. ze względu na podróżowanie lub pracę).

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz