ESO vs WoW - Które MMO jest najlepsze do gry w 2021 roku?

Odwieczna debata między tym, który tytan MMO branży gier jest najlepszy, toczy się od poczęcia massive multiplayer online role-playing games, z obu ESO i WoW są stale porównywane do gier wokół nich. Podczas gdy obie gry mają swoich fanów, którzy nalegają, że ich wybrana MMO jest lepsza, nowi gracze znajdują się w środku, próbując wyrobić sobie zdanie na temat tego, w co grać. Będziemy kontynuować tę debatę, patrząc na to, który tytuł powinieneś grać w 2021 roku między ESO vs WoW.

ESO vs WoW - Która z nich ma lepszy ogólny Gameplay?

Jest to główny czynnik decydujący o tym, które MMO wybrać. W końcu, jeśli rozgrywka nie jest czymś, co czujesz, że możesz dostosować do lub cieszyć się, wtedy nie będzie grać na bardzo długo. Z perspektywy ESO, oferuje on bardziej realistyczne podejście do wyglądu i grafiki. Gra posiada również efektywny interfejs użytkownika, dzięki któremu możesz poruszać się po ogromnym świecie, a także dostarcza wielu informacji o strefach i wiele więcej. Jeśli chodzi o same misje, spodziewaj się świetnego voice acting'u, wciągających walk i możliwości decydowania o losie postaci niezależnych w niektórych sytuacjach. Z kwitnącą i często przyjazną społecznością, można zrozumieć, dlaczego gracze zdecydowaliby się na ESO zamiast WoW, gdyby mieli wybór.

Nie da się ukryć, że te cechy, które posiada ESO, przewyższają to, co WoW ma do zaoferowania. Wysiłek Blizzarda zmierza w kierunku bardziej kreskówkowego podejścia i nie wytrzymuje porównania z Elder Scrolls Online, szczególnie gdy dołoży się do tego świetne aktorstwo głosowe. Niektórzy zgodzą się również, że rozgrywka w WoW może być powtarzalna, jeśli chodzi o postępy, jakie robisz, lub wpływ, jaki wywierasz na historię.

Która gra ma lepszą fabułę ESO a WoW?

Dla tych, którzy lubią dobrą powieść do czytania, World of Warcraft zdobywa tutaj koronę. Przewyższa on ESO i wiele innych tytułów MMORPG tylko dzięki wielu formom mediów, na które może przenieść swoją narrację. Historie Horda vs. Sojusz należą do tych, które na długo zapadają w pamięć i chociaż ody ESO oferują typowy rodzaj fabuły dobro vs. zło, którego oczekujemy od wielu gier, to jednak nie budują one tak bardzo świata, w którym żyją, jak WoW.

Ceny ESO vs WoW

Jest to z pewnością jeden z najważniejszych czynników, jeśli chodzi o wybór gry. Być może nie decyduje on o tym, która gra jest lepsza od drugiej, ale często jest wystarczający, aby przekonać konsumentów do jednej lub drugiej strony.

Mając to na uwadze, możemy przyjrzeć się, co te dwa tytuły oferują pod względem kosztów. World of Warcraft jak zwykle trzyma się swoich zasad, oferując miesięczny abonament w wysokości 15$. Tymczasem ESO wymaga zakupu podstawowej gry, ale 15 dolarów miesięcznej opłaty członkowskiej jest całkowicie opcjonalne. Jeśli chodzi o to, co dostajesz w ramach abonamentu, a ESO oferuje Ci walutę, którą możesz wydać na dodatkową zawartość, to można by stwierdzić, że wykorzystuje Twoje ciężko zarobione pieniądze na abonament bardziej efektywnie niż World of Warcraft.

Zobacz również: Nazjatar summary guide

World of Warcraft

Dodatkowa zawartość w ESO vs WoW

Nie ma tu zbyt wiele do wyboru, ponieważ wszystko sprowadza się do tego, jaką narrację preferujesz. W ESO wprowadzono wiele rozszerzeń, w których mamy okazję do ponownego odwiedzenia wielu lokacji z minionych tytułów Elder Scrolls, takich jak Skyrim czy Morrowind, aby poczuć dodatkową nostalgię. Uważam, że narracja jest bardzo subiektywną kwestią, ponieważ niektórzy gracze wolą więcej głębi niż inni, co może odegrać rolę w twojej decyzji.

World of Warcraft nie jest obcy w zabieraniu graczy w podróż do przeszłości, ani też nie zaprzestał wydawania nowej zawartości do gry. Dodatek Shadowlands przynosi ze sobą kilka bardzo interesujących elementów, w których poznajemy życie pozagrobowe i wiele więcej, i z pewnością jest to warte sprawdzenia.

Która z nich ma lepsze doświadczenie w trybie Solo?

Tak, mogą pojawić się zbiorowe jęki podczas dyskusji na temat zawartości solo w grach, które z pewnością kierują się w stronę aspektu multiplayer. Że jest powiedziane, nadal istnieje wiele osób tam, że chciałby możliwość korzystania z tych gier solo, i nie ma żadnego powodu, dlaczego nie powinny być w stanie to zrobić. Mogą one nie uzyskać takie same doświadczenia, jak grając z innymi, ale nadal powinno być wystarczająco dużo treści tam, aby to przyjemne podczas gry w pojedynkę.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie ma chyba wyraźnego zwycięzcy, jeśli chodzi o to, która z gier jest najbardziej przystosowana do grania w pojedynkę. Z powodzeniem możesz grać w ESO samemu, nie napotykając na zbyt wiele problemów.

Nie znaczy to jednak, że World of Warcraft jest całkowicie pozbawiony możliwości gry dla jednego gracza. WoW ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o grę solo, ale zawiera też treści, które wymagają współpracy z innymi graczami, aby pokonać pewne części gry, takie jak określone zadania lub skrócić czas potrzebny na grindowanie. Nie mówiąc już o tym, że niektóre z najlepszych treści w WoW wymagają współpracy z innymi graczami lub przeciwko nim.

Ich społeczności

Społeczność w World of Warcraft ma już swoją reputację. Jest ona znana z tego, że jest małostkowa, niedojrzała i przez wielu uważana za mniej przyjazną niż ta w ESO. W przypadku ESO istnieje większe prawdopodobieństwo, że natkniesz się na bardziej przyjazną i dojrzałą społeczność, jeśli tego właśnie szukasz. World of Warcraft nie jest oczywiście jedynym winowajcą toksycznej społeczności, prawie każda gra ma jakiś poziom toksyczności w swoich społecznościach, ale z pewnością jest tam w czołówce najlepszych (lub najgorszych) z nich. Nie znaczy to, że w WoW nie znajdziesz przyjaznych ludzi, bo z pewnością tak jest, a kiedy już ich znajdziesz, to jest to błogosławieństwo, ale szanse na to wydają się być znacznie mniejsze niż w ESO.

Wnioski

Oczywiście wybór, która gra jest lepsza od innej, jest sprawą całkowicie subiektywną. Znajdą się tacy, którzy będą przytakiwali zgodnie, jak i tacy, którzy będą zaciskali pięści w niezadowoleniu. Ostatecznie sprowadza się to do tego, co chcesz osiągnąć porównując ESO vs WoW. Jeśli szukasz gry, która spędziła lata na budowaniu świata, aby stworzyć porywającą narrację, to World of Warcraft jest świetnym wyborem. ESO natomiast oferuje bardziej przystępne, dojrzałe i wizualnie realistyczne podejście w porównaniu do swojego odpowiednika. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, otrzymasz fantastyczne doświadczenie wieloosobowe, w które możesz się zagłębić, a jeśli jesteś w stanie, spróbuj zagrać w obie. Skoro obie gry oferują fantastyczne doświadczenia w trybie multiplayer, nie ma powodu, by nie spróbować obu, jeśli tylko masz taką możliwość.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz