Egipt na wakacje - co warto zobaczyć?

Wakacje w Egipcie to znakomity pomysł na wycieczkę we dwoje lub na rodzinny urlop. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można wylegiwać się na malowniczych plażach, przemierzać pustynię na grzbiecie wielbłąda, nurkować oraz podziwiać monumentalne zabytki.

Największe atrakcje Egiptu

Egipt - wakacje w tym kraju warto planować poza sezonem urlopowym, wtedy gdy w Polsce panuje słota i chłód. Wówczas można zaczerpnąć trochę ciepła i wspaniałego słońca. W czasie pobytu w Egipcie szczególnie warto zobaczyć: Kair, piramidy w Gizie, Aleksandrię oraz Dolinę Królów.

Kair - stolica pełna kontrastów

Stolica Egiptu to niejako punkt obowiązkowy wycieczki do tego pięknego kraju. Kair jest największym miastem w Afryce, z tego względu cały Egipt pełni kluczową rolę w tej części świata. W Kairze nowoczesność zderza się ze średniowiecznymi zabytkami, a nawet całymi dzielnicami. Warto zwiedzić tam meczety, przede wszystkim Meczet Al-Azhar, który jednocześnie jest siedzibą najstarszego na świecie uniwersytetu medycznego. Bab Zuwajla – to brama z czasów średniowiecza, która jest jednocześnie najcenniejszym na świecie zabytkiem pochodzącym z tamtych czasów. Cały Kair to wspaniale zachowana spuścizna kultury koptyjskiej, warto wstąpić do Muzeum Koptyjskiego oraz Muzeum Egipskiego, ciekawym miejscem jest także Muzeum Sztuki Islamskiej.

Piramidy w Gizie

Piramidy leżące nieopodal Kairu stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych Egiptu. Największą i najbardziej znaną z siedmiu zachowanych budowli jest piramida Cheopsa oraz wspaniały posąg Sfinksa. Koniecznie trzeba to zobaczyć na własne oczy - taki widok pamięta się do końca życia.

Dolina Królów

Położona na terenie Teb Zachodnich Dolina Królów to miejsce, w którym znajdują się grobowce egipskich władców. Są to kompleksy wykutych w skale katakumb, których ściany i sufity pokryte są wspaniałymi reliefami i malowidłami. Znajduje się tam również jeden z najbardziej znanych grobowców, odkryte w 1912 r. Miejsce pochówku Tutenchamona. To jedyny grobowiec, który nie został splądrowany w czasach starożytnych.

Aleksandria

Aleksandria to kolejne egipskie miasto, które jest wspaniałym mariażem czasów starożytnych i nowoczesności. Szczególnie warto zwiedzić znajdujące się tam Katakumby Kom el-Shouqafa. Są to umieszczone pod wodą ruiny Montazah i Maamoura. Dodatkową atrakcją tego miejsca jest wibrująca scena artystyczna.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz