Co zapakować do plecaka na szkolną wycieczkę?

Początek i koniec roku szkolnego to czas, kiedy najczęściej organizowane są wycieczki szkolne. Jest to okazja nie tylko do poznania ciekawych miejsc w kraju, ale też do wzajemnego zapoznania się uczniów.

Dla dzieci wycieczka to okazja do zabawy i radości, a dla rodziców – powód do stresu, zwłaszcza gdy pociecha po raz pierwszy wyjeżdża sama. Czy dziecko sobie poradzi? Czy nic mu się nie stanie? Czy nie odłączy się od grupy i nie zabłądzi? Czy będzie miało dobrą opiekę? Czy dać mu telefon, bo może mu ukradną lub zgubi, ale przecież powinno mieć kontakt z domem? Wreszcie, co zapakować do plecaka, by dziecko miało wszystko co potrzeba?

Gdy wycieczka jest jednodniowa

Gdy dziecko wyjeżdża rano, a wraca wieczorem, sprawa jest prosta. Nie potrzebuje ubrań i butów na zmianę. Niepotrzebne są też środki do higieny osobistej (mydło, papier, ręczniki są w każdej toalecie), ponieważ wystarczą wilgotne chusteczki do wytarcia rąk i odświeżenia twarzy w trakcie podróży. Zaś na wypadek pogorszenia pogody – bluza z polaru lub kurtka przeciwdeszczowa

Gdy w planie wycieczki jest obiad, wystarczą „przegryzki” typu owocowe batoniki, owoce, domowa drożdżówka, na wypadek większego apetytu – kanapki z pieczonym w domu mięsem, z dodatkiem warzyw (papryka, ogórek, sałata).

Z ilością „zapasów” na drogę nie można przesadzać. Cały plecak słodkości i chipsów to duża przesada. Nie może jednak zabraknąć napojów. Zdecydowanie odradzamy napoje gazowane (jeśli przy pakowaniu słodyczy przymykamy nieco oczy, to w przypadku napoju nie róbmy tego). Otwieranie podczas jazdy butelki z bąbelkami skutkuje wylaniem się jej zawartości na spragnioną osobę i jej sąsiada. Duża butelka napoju to też nie jest rozwiązanie: zwiedzanie, przechodzenie z miejsca na miejsce, a butelka z napojem trochę waży. Dlatego warto spakować dziecku małe soki Hortex. Kartoniki Scooby- Doo z uwagi na swoje niewielkie rozmiary można włożyć nawet do kieszeni, a po wypiciu wyrzucić i tym sposobem plecak z każdym wypitym sokiem robi się lżejszy.

Pamiętaj, jeśli dziecko przyjmuje leki, trzeba je dać opiekunowi grupy z pisemną instrukcją dawkowania.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz