Co jest ważne przy zakupie wibratora?

W celu odnalezienia praprzodka współczesnych wibratorów należałoby udać się w podróż do starożytnego Egiptu, w którym rodowite Egipcjanki brały charakterystyczne tykwy, gdzie umieszczane były żywe pszczoły. Celowo wstrząsano pojemnikiem, aby pszczoły zaczęły obijać się o ścianki w celu chęci wydostania się i dzięki temu tykwa została wprowadzona w drgania. Nie jest jednak pewne, ile jest w tym prawdy. Badacze wciąż zastanawiają się nad tym zjawiskiem, ale nie da się ukryć, że działa on na naszą współczesną wyobraźnię.

Interesujące jest to, że tak popularna opinia jakoby wibratorami próbowano leczyć kobiecą histerię – może być całkowicie błędna. Autorka książki, z której ona pochodzi („Technologia orgazmu `Histeria`, wibrator i zaspokojenie seksualne kobiet”) podkreśla, że jest to jedynie hipoteza. Podchwycono ją jednak w przemyśle filmowym i dzięki temu w 2011 roku ukazał się film „Histeria – Romantyczna historia wibratora”, który bardzo przyczynił się do spopularyzowania tej teorii.
U schyłku XIX wieku lekarze niejednokrotnie polecali stosowanie wibratora jako gadżetu do masażu ciała, w celach zdrowotnych. Nie było w tym żadnych erotycznych podtekstów. Medycy uważali bowiem, że właściwie wykonany masaż ożywia komórki mięśniowe. 

Przejdźmy jednak do czasów nam współczesnych i zapomnijmy już o historii. Obecnie dostępnych na rynku gadżetów erotycznych jest tak dużo, że dokonanie właściwego wyboru może się okazać dla nas trudne i nas przytłoczyć. Z tego powodu warto się najpierw zapoznać z poniższym poradnikiem, a dopiero potem dokonać wyboru odpowiedniego dla nas gadżetu erotycznego.

Wibratory dla sfrustrowanych oraz samotnych?

Popularny mit, jakoby wibratory przeznaczone były wyłącznie dla osób osamotnionych, sfrustrowanych i niezadowolonych to coś, co należy jak najszybciej obalić. Niejednokrotnie można jednak usłyszeć takie stwierdzenia, które całkowicie mijają się z prawdą. Warto o tym pamiętać, gdy i w naszej głowie pojawią się tego rodzaju wątpliwości. Wibratory są bowiem stworzone dla wszystkich! Dla kobiet i mężczyzn, dla ludzi w każdym wieku i każdej sytuacji życiowej. Ich celem nie jest zastępowanie realnej osoby, lecz zapewnienie sobie odrobiny przyjemności, rozładowanie napięcia czy przeżycie mocnego orgazmu. Nie ma żadnych przeszkód do tego, aby używać wibratorów jako elementów do gry wstępnej bądź zabaw z partnerem czy partnerką.

Rodzaje wibratorów

Po wstępnych objaśnieniach warto przejść do tego, co niezwykle istotne – podziału wibratorów ze względu na ich kształt oraz funkcje, które mają za zadanie pełnić.

Wibratory klasyczne – są to wibratory posiadające prosty kształt. Znakomicie sprawdzają się u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zabawkami erotycznymi. Wibratory klasyczne stanowią wielofunkcyjne gadżety, które sprawdzają się do masażów łechtaczki, pochwy oraz stref erogennych. Gdy wybieramy model klasyczny, powinniśmy zwrócić uwagę na długość oraz średnicę danego modelu.

Wibratory punktu G – są to wibratory posiadające charakterystyczną, spłaszczoną główkę. Posiadają nie tylko specyficzny kształt, ale są też typowych, niewielkich rozmiarów – tak, aby mogły idealnie stymulować kobiecy punkt G, znajdujący się na przedniej ściance pochwy. Dzięki niedużym rozmiarom oraz wygiętym końcówkom doskonale odnajdują i stymulują właśnie to wrażliwe miejsce. Punkt G stanowi specyficzne miejsce, wymagające intensywnej stymulacji, niemożliwej do osiągnięcia w czasie zbliżenia z partnerem – z tego względu warto sięgnąć po tego typu zabawkę erotyczną jako początku nowych, wspaniałych przeżyć w sypialni. Ten typ wibratorów doskonale nadaje się też do masażu stref erogennych oraz łechtaczki.

Wibratory króliczki – są to wibratory stanowiące połączenie jednego z powyższych oraz masażu łechtaczki. Swoim wyglądem przywodzą na myśl uszy królika, stąd ich specyficzna nazwa. Doskonale sprawdzają się u tych kobiet, którym zależy nie tylko na wypełnieniu i masażu pochwy, ale też na stymulacji łechtaczki. Część przeznaczona do pochwy może być zagięta do stymulacji punktu G bądź prosta jak w przypadku wibratorów klasycznych. Takie modele jak Svakom Trysta są wyposażone jeszcze w specjalną kulkę pod powierzchnią silikonu, której zadaniem po uruchomieniu jest masowanie punktu G. Część przeznaczona do pieszczot łechtaczki też może być różna w zależności od modelu, np. w formie króliczych uszu – BSwish BWild Classic Bunny, płaska – Laid V.1 czy z funkcją ssania – Satisfyer Pro G-Spot Rabbit.

Miniwibratory – są to wibratory kieszonkowe, będące jednymi z najbardziej podstawowych zabawek erotycznych w kolekcjach różnych kobiet. Dzięki swym kompaktowym rozmiarom doskonale sprawdzają się w czasie podróży. Mają za zadanie masować łechtaczkę oraz zewnętrzne strefy erogenne. Część z nich nadaje się również do pieszczenia punktu G. Nie warto dawać się zwodzić niewielkim rozmiarom tych wibratorów – niektóre z nich to prawdziwe młoty pneumatyczne, gwarantujące wielu kobietom niesamowite zabawy i wspaniałe orgazmy.

Co jest ważne przy wyborze wibratora?

Jeśli już rozpoznaliśmy swoje potrzeby odnośnie modeli wibratorów, to będzie nam znacznie łatwiej dokonać właściwego wyboru. Warto jeszcze wziąć pod uwagę poniższe wskazówki, dzięki którym wibrator będzie nam służył przez długi czas, dostarczy nam przyjemności i nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Na co zatem zwracać uwagę przy zakupie wibratora?

MATERIAŁ – jest to kluczowa sprawa, jeśli chodzi o wybór właściwego wibratora. Gadżety powinny być wykonane z takich materiałów, które są bezpieczne dla naszego zdrowia, nie uczulają nas ani nie podrażniają. Gdy szukamy właściwego dla nas wibratora zwracajmy uwagę na to, czy jest on wykonany z tworzywa ABS, silikonu lub elastomeru. Wówczas możemy mieć pewność, że tego rodzaju model jest bezpieczny dla naszego zdrowia i będzie nam służył przez długie lata. Radzimy unikać modeli wykonanych z żelu, lateksu bądź gumy – nie dość, że nieprzyjemnie pachną, to mogą doprowadzać do powstawań uczuleń bądź infekcji. Sklep Secret Delivery posiada w swojej ofercie zabawki erotyczne z bezpiecznych dla zdrowia materiałów.

RODZAJ WIBRACJI, ICH SIŁA ORAZ ZASILANIE

Jako ludzie różnimy się od siebie i mamy rozmaite potrzeby. Z tego względu część z nas będzie poszukiwała wibratorów z mocniejszymi, bardziej zróżnicowanymi wibracjami, zaś pozostała część wybierze delikatniejsze drgania. Wibratory na baterie nie działają tak mocno jak te przeznaczone do ładowania. Gadżety na ładowarkę są wyposażone w rozmaite tryby i wyróżniają się dużą rozpiętością w regulowaniu mocy.

Jeśli to Twoja początkowa przygoda z zabawkami erotycznymi, to postaw na taką, która posiada więcej możliwości – dzięki temu szybciej odkryjesz, co Ci najbardziej odpowiada. Oprócz tego ważny jest rodzaj wibracji. Niektóre wibratory są wyposażone w głębokie, mocne wibracje “Rumbly”. Rozchodzą się one po całym ciele jako długie, rezonujące fale. Z kolei tańsze wibratory wyposażone są w płytsze wibracje „Buzzy”, wydające bardziej wysoki, bzyczący dźwięk. 

Zobacz wszystkie rodzaje wibratorów dostępnych w Eroprezent.pl

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz