Wyciskarka wolnoobrotowa - czy warto kupić?

Rodzaj wyciskarki to pierwsza rzecz, która rozróżnia ceny wyciskarek. Wyciskarki mogą być ręczne lub elektryczne. Pierwsze z nich są lekkie i małe. Jest mała i lekka, więc zmieści się w każdej torbie. Dzięki temu można ją łatwo zabrać ze sobą, gdziekolwiek się wybieramy. To ręczne urządzenie może być używane do robienia napojów z warzyw liściastych i ziół. Te tanie sokowirówki mają jednak pewne wady. Aby z nich skorzystać, trzeba będzie włożyć dużo siły. Nie jesteś również w stanie wydobyć z nich dużych ilości soku.

Wyciskarki elektryczne mogą być droższe od ręcznych. Jednak ich cena może być bardzo zróżnicowana. Urządzenia te dostępne są w wersji poziomej, która jest bardziej przystępna cenowo, ale ma też szybszą i bardziej wydajną wersję poziomą.

Urządzenia te można również podzielić na:

 • Wyciskarki do cytrusów służą do wyciskania grejpfrutów, cytryn i pomarańczy. Są niewielkie i mają pojemność od 0,2 do 1 litra.
 • Wyciskarki jednoślimakowe: Istnieją dwa rodzaje wyciskarek jednoślimakowych: z ostrzami lub bez ostrzy (mają skośny wałek ślimakowy). Urządzenie z ostrzami jest szybsze, ale mniej zdrowe dla wyciskania soków. Może powodować utratę składników odżywczych, dlatego lepszym wyborem jest wersja bez ostrzy.
 • Wyciskarki dwuślimakowe są powszechnie uważane za najlepsze urządzenia do wyciskania soków. Wykorzystują one dwa wałki, aby zmiażdżyć owoce i warzywa i zachować wszystkie składniki odżywcze.
 • Najlepsze recenzje mają wyciskarki jednoślimakowe i dwuślimakowe wolnoobrotowe. Są droższe, ale oferują wyższą wydajność i inne cechy, które czynią je opłacalnymi.

Parametry techniczne wyciskarek

Wyciskarki wolnoobrotowe to prawdziwy hit na rynku. Czy warto za taką zapłacić więcej? Nie!!! Ważne jest, aby przed zakupem tego sprzętu dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną. Pozwoli to na wybranie wyciskarki odpowiedniej do Twoich potrzeb i budżetu. Pozwoli Ci to również wybrać najlepsze dla Ciebie urządzenie. Na jakie parametry techniczne powinieneś zwrócić uwagę? Dlaczego zamiast tego warto wybrać sprawdzony sprzęt?

 • Moc silnika - Im wyższa moc, tym lepszy sprzęt. Duża moc pozwoli Ci na zrobienie soków z twardych owoców.
 • Prosta obsługa - oszczędność czasu i nerwów, wyciskarka zrobi resztę.
 • Budowa - Otwór wsadowy w wyciskarkach wolnoobrotowych jest bardzo duży, dzięki czemu łatwo włożysz owoce. Posiadają również innowacyjne sita, które zapewniają wysoką klarowność soku. Mają także możliwość automatycznego podawania składników do komory sokowirówki.
 • Wolna praca ślimaka - Zbyt wiele obrotów na minutę powoduje, że sok się nagrzewa, utlenia i wpływa na mniejszą ilość składników odżywczych. Wybierz sprzęt, który obraca się powoli, aby zapewnić najlepszą ilość składników odżywczych. Ta cecha pozwoli Ci wycisnąć każdą ostatnią kroplę owoców.
 • Dzięki tej funkcji łatwo wyczyścisz swój sprzęt.

Soki

Wielozadaniowość wyciskarki wolnoobrotowej

Być może zastanawiasz się, czy wyciskarka wolnoobrotowa jest droga czy tania. Warto jednak zastanowić się nad jej uniwersalnością. Masz dwie opcje: możesz wybrać sprzęt, który tylko wyciska soki, albo za nieco większą kwotę kupić urządzenie o wielu zastosowaniach. Ta druga opcja to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy! 

 • Przystawka do lodów
 • Regulacja gęstości soku
 • wyciskarka do cytrusów
 • Filtr do soków klarownych,
 • Filtr do gęstych soków
 • Forma do tofu

Wiele modeli wyciskarek może służyć do wyciskania owoców i warzyw, a także do robienia lodów i mleka orzechowego. Wiele modeli posiada również funkcję mielenia produktów. Sprawdź wyciskarki wieloobrotowe Hurom na https://hurompolska.pl/hurom/wyciskarka-wolnoobrotowa/.

Wyciskarka wolnoobrotowa - jaką wybrać?

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie wyciskarki wolnoobrotowej w niskiej cenie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Możesz uzyskać więcej za swoje pieniądze, jeśli kupisz droższe urządzenia. Są one wykonane z bardziej trwałych materiałów, więc będą trwać przez wiele lat. Będziesz musiał wymienić sprzęt, jeśli Twoje tańsze modele zaczną się psuć. Wyciskarki, które są droższe, posiadają więcej funkcji, są bardziej wydajne i mogą pracować szybciej. To sprawia, że wyciskarki o niższych cenach wydają się być bardziej opłacalne.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz