Waluta tańsza niż w banku czy kantorze - dowiedz się jak!

Planujesz właśnie zagraniczny wypoczynek? Zadbaj więc jak najszybciej o to, aby zaoszczędzić na walucie. Oczywiście możesz wypłacać pieniądze z bankomatów za granicą. Wtedy jednak wyrzucasz sporą ich część w błoto, ponosząc wysokie koszty automatycznego przewalutowania przez bank. To samo ma niestety miejsce w przypadku wymiany walut w stacjonarnym kantorze. Tracisz wtedy niepotrzebnie na kursach z powodu spreadu.

Kupno walut wreszcie może być tanie!

Zacznij wreszcie oszczędzać swoje pieniądze, na które przecież tak ciężko pracujesz. Zrezygnuj z archaicznych metod wymiany walut, które narażają Cię na same straty. Wymieniaj walutę przez Internet, dzięki czemu różnica pomiędzy sprzedażą a kupnem waluty może wynieść równe 0%!

Wystarczy, że skorzystasz z elektronicznych giełd walutowych. Najstarsza spośród nich – Walutomat.pl – liczy już ponad 246 tysięcy użytkowników. Pokazuje to, że Polacy nie boją się  zawierania transakcji walutowych drogą internetową. No i nie mają powodów do obaw. Najpopularniejsze serwisy posiadają zabezpieczenia w postaci szyfrowania danych. Przełomowe na tym polu okazało się wprowadzenie standardu SSL. Jego stosowanie potwierdza kłódka w pasku adresu oraz protokół https zamiast http.

W jaki sposób sprawdzić kursy?

Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że kursy walut ulegają stałym wahaniom. Stawka obowiązująca w tej chwili, już za kilka godzin może być znacznie mniej korzystna. Dlatego warto śledzić na bieżąco notowania, aby uchwycić najkorzystniejszą ofertę. W tym celu warto skorzystać z porównywarek aktualizowanych w trybie rzeczywistym. Świetnym przykładem może być strona https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Będziesz mógł sprawdzić w jednym miejscu najnowsze średnie kursy walut na świecie z rozróżnieniem na różne pary walutowe. Obok Twoim oczom ukażą się aktualne stawki proponowane przez użytkowników społecznościowej giełdy walutowej. Warto również skorzystać z interaktywnych wykresów, ukazujących notowania określonej waluty w czasie – np. pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/.

Oszczędności na wyciągnięcie ręki

Oszczędzanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Platforma wymiany walut online pozwoli Ci zyskać do 8% w zestawieniu z ofertami banków i kantorów tradycyjnych. Naliczona zostanie jedynie niewielka prowizja, która w ostatecznym rozrachunku nie wpłynie na opłacalność wymiany. W przypadku serwisu Walutomat.pl działającego od 2009 roku, marża wynosi tylko 0,2%. Nie zapłacisz też ani grosza za przelanie wymienionych pieniędzy z powrotem na swój rachunek w banku, pod warunkiem, że posiadasz konto w jednym z 10 najpopularniejszych banków w naszym kraju.

Podsumowanie

Jeśli masz problemy z wypracowaniem oszczędności, teraz uda Ci się to szybko i bez najmniejszych wyrzeczeń. Wystarczy przestać kupować walutę w banku czy kantorze stacjonarnym, a zacząć zawierać transakcję na giełdach społecznościowych. Bez drogiego pośrednictwa, z zerowym spreadem i gwarancją bezpieczeństwa swoich pieniędzy.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz