Top 5 sposobów, jak poprawić swoją samoocenę

Uroda jest pojęciem względnym. Jedną osobę coś zachwyca, z kolei drugiej wcale nie musi. Tak naprawdę nie ma jednego kanonu urody, gdyż każda kobieta jest piękna. Jednak mimo, że panie nazywane są płcią piękną to nadal wiele z nich ma bardzo duże kompleksy. A przecież to jak się czujemy w dużej mierze sprawia, jak postrzegają nas inni. Dlatego przedstawimy wam dzisiaj 5 sposobów jak poprawić swoją samoocenę. Dowiecie się także, jak ubrania, czy też bielizna typu stringi mogą poprawić wasze samopoczucie.

Sposób numer jeden: jak cię widzą tak Cię piszą

My przysłowie "jak cię widzą, tak cię piszą", zmienimy na motto: "jak się widzisz, tak się czujesz". Otóż, aby poprawić swoją samoocenę warto postawić na ładne ubrania. Na pierwszy rzut oka wydaje się to próżne, ale wcale nie jest. Otóż kup sobie jakieś ubranie, typu bluzkę o której zawsze marzyłaś, ale wydawało ci się, że nie masz odpowiedniej figury, czy może nową parę spodni. Kobiety kochają buty, zatem być może nowa para szpilek poprawi Ci samopoczucie. W nowych ubraniach na pewno poczujesz się lepiej i twoja chandra się zmniejszy. Patrząc na siebie w nowej odsłonie poprawisz swoją samoocenę. Warto też zauważyć, że czasami kobiecie potrzebna jest metamorfoza, zatem jeżeli lubisz sportowy styl, to zamień dresy, na stylowe cygaretki i dobierz do nich szpilki, koszulę oraz ramoneskę. Będziesz prezentować się jak milion dolarów, nawet gdy nie nosisz rozmiaru 34.

Sposób numer dwa: piękna bielizna= piękna ty

Warto też zmienić swoją bieliznę. Zatem za duże i rozciągnięte majtki lądują w koszu, a ty kupujesz seksowne stringi dla kobiety. Taka bielizna doda ci pewności siebie, a jednocześnie sprawi, że poczujesz się atrakcyjna. Wszak damskie stringi często nazywane są bielizną do zadać specjalnych. Możesz postawić na koronkowe modele, czy też te z dodatkiem jedwabiu. Jedno co jest pewne to fakt, że Twoja samoocena wzrośnie. A gdy staniesz się pewna siebie, to inny tak będą ciebie postrzegać. Latem polecamy ci damskie stringi z jonami srebra, które są absolutnie wygodne.

Sposób numer trzy: mantra

Jeżeli nie czujesz się dobrze w swoim ciele, to na pewno Twoje samopoczucie nie jest dobre. Ale walcz z tym, wszak jesteś piękna. Zatem, jeżeli komplementy bliskich ci osób, czy partnera nie wystarczą być może masz problem z zaakceptowaniem siebie. Mamy więc dla Ciebie radę. Codziennie rano stań przed lustrem, jeszcze bez ułożonych włosów i zrobionego makijażu i powtarzaj sobie jak mantrę, że jesteś piękna. Może za pierwszym razem w to nie uwierzysz, ale za kolejnym pokochasz się i zwiększysz samoocenę.

Sposób numer cztery: w zdrowym ciele zdrowy duch

Jeżeli wolne dnie spędzasz z telefonem w ręku, czy przed telewizorem to zdecydowanie powinnaś zmienić swoje nawyki. Wszak w zdrowym ciele zdrowy duch i tego trzeba się trzymać. Umów się z przyjaciółką na poranny jogging, czy wybierz się na fitness. Dzięki ćwiczeniom poczujesz się lepiej, a jeżeli nawet masz nadprogramowe kilogramy to dzięki aktywności fizycznej bardzo szybko się ich pozbędziesz. Powinnaś też wiedzieć, że podczas wysiłku uwalniają się endorfiny zwane hormonem szczęścia, zatem ćwicz, ćwicz i jeszcze raz stawiaj na aktywność fizyczną. Poczujesz się szczęśliwsza i zaakceptujesz siebie. Ponadto zrezygnuj ze śmieciowego jedzenie. Staraj odżywiać się zdrowo, co oczywiście nie oznacza, że raz za czas nie będziesz mogła zjeść pysznej czekolady.

Sposób numer pięć: zmień coś w sobie

Akceptować siebie powinnaś niezależnie od tego jak wyglądasz, ale jak wiadomo kobietom może być trudno, szczególnie, gdy ciągle "bombardują" nas zdjęcia idealnie pięknych kobiet z dużym biustem, długimi nogami i płaskim brzuchem. A ty nie czujesz się piękna, bo tak nie wyglądasz. Zdradzimy ci sekret, to photoshop, a każda z tych celebrytek nie jest idealna. Ale wcale nie oznacza to, że nie warto nad sobą pracować. Być może dopadła się stagnacja zawodowa. Zatem znajdź sobie hobby, zacznij czytać, a może zapisz się na kurs językowy. Możliwości masz sporo.


Jesteś piękna i tak zawsze i wszędzie powinnaś się postrzegać. Dlatego, gdy zmagasz się z niską samooceną, to musisz koniecznie ją poprawić. Zacznij od prozaicznych rzeczy, typu zakup nowych ubrań, czy bielizny. Wybierz się też do fryzjera i zrób nową szałową fryzurę, ale co ważne, znajdź sobie też hobby i nie spędzaj całego dnia siedząc na kanapie.

 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz