Rozwój przywództwa i jego znaczenie dla pracy

Jest to historia piętnastolatki, która właśnie ukończyła liceum. Uwielbia grać na swoim instrumencie muzycznym - skrzypcach. Stało się to poniekąd jej pasją. Kiedy była jeszcze małą dziewczynką, marzyła o tym, by zostać śpiewaczką operową. Napisała nawet piosenkę dla dziewczyny, która śpiewała dżingiel dla bardzo znanej firmy produkującej słodycze.

Kiedy miała szesnaście lat, dostała swoją pierwszą pracę jako recepcjonistka w hotelu. Pracowała w hotelu na pół etatu. Miała nawet wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić sobie nuty na gitarę. Zawsze chciała pracować w reklamie, ale zawsze musiała sama zarabiać na jedzenie. W końcu dostała szansę pracy w tej dziedzinie i to dało jej szansę na poznanie bardzo bogatych ludzi.

Poznała szefa ogromnej firmy i została jego asystentką. Jej zadania były liczne i bardzo nudne. Ale ona nie widziała tego w ten sposób. Widziała, że czegoś się uczy i wiedziała, że pewnego dnia będzie miała szansę zarobić więcej pieniędzy.

Wtedy postanowiła zrobić coś innego. Zamiast wykonywać zwykłą pracę asystentki, postanowiła robić coś, co ją pasjonowało. Zdecydowała się na szycie. Kiedy wróciła na studia, studiowała sztukę i wzornictwo. To był bardzo mądry wybór, ponieważ zwykłe zadania powierzane asystentkom są powtarzalne i nudne.

Po studiach odkryła, że typowy wzorzec zadań przydzielanych ludziom takim jak ona zawiera powtarzające się schematy, które nigdy nie wydają się być ukończone. W rzeczywistości jedynym zadaniem, które wydaje się być w ogóle wymagane, jest prozaiczne chodzenie do pracy, siedzenie w biurze i wykonywanie różnych prozaicznych zadań. Te rutynowe zadania wyczerpują ludzkie możliwości siły woli i kreatywności. Odkryła, że kiedy zdecydowała się robić coś innego, przeciwstawić się rutynie i wybrać zadania, które były znaczące i kreatywne, odkryła, że otworzył się przed nią zupełnie nowy świat możliwości.

Jeśli chcemy, aby nasze firmy naprawdę stały się konkurencyjne i zwiększyły swoją ogólną marżę zysku, musimy na nowo zdefiniować czym jest dla nas praca. Musimy ponownie skupić się na tworzeniu wartości, a nie na specjalizacji w zakresie funkcji. Tworzenie wartości w biznesie ma miejsce wtedy, gdy pracownicy wykorzystują swoje ludzkie możliwości w sposób, który zwiększa produktywność firmy. Tworzona wartość nie jest wynikiem działań ściśle pieniężnych. Większość wartości w biznesie jest tworzona przez pracowników kreatywnie angażujących się we wzajemne relacje w świecie biznesu.

praca w biurze

Kiedy więc zastanawiamy się, jak możemy na nowo zdefiniować pracę w naszych firmach, musimy wziąć pod uwagę tworzenie wartości w ramach kapitału ludzkiego pracowników. To właśnie te ludzkie zdolności, indywidualnie i zbiorowo, tworzą prawdziwą wartość w biznesie. A to tworzenie wartości ma miejsce, gdy każda osoba w zespole lub organizacji wykorzystuje swoje ludzkie zdolności w sposób, który zwiększa produktywność firmy.

Te indywidualne i zbiorowe zdolności nie są postrzegane jako talenty. Nie są postrzegane jako specjalizacje. Są one w rzeczywistości wynikiem kulminacji setek, może tysięcy godzin skoncentrowanego myślenia. I to myślenie jest prawie zawsze wykonywane nieświadomie, przynajmniej na początku. Wszystkie te czynniki pomagają nam zrozumieć, że redefiniowanie pracy jest czymś, w co wszyscy musimy się zaangażować, jeśli chcemy z powodzeniem poruszać się po morzu rutynowych zadań, które pochłaniają nasz czas.

Zdefiniować pracę na nowo to uwolnić ukrytą moc ludzkich możliwości. Wymaga to spojrzenia głęboko w siebie i zadania sobie pytań takich jak: Co kocham robić? Co sprawia mi przyjemność? W jaki sposób mogę wykorzystać moje umiejętności inżynierskie Digital Twin w sposób, który zmaksymalizuje moją produktywność? Są to rodzaje pytań, które należy zadać i na które należy odpowiedzieć, jeśli mamy zamiar naprawdę uwolnić prawdziwy potencjał każdej z naszych indywidualnych ludzkich mocnych stron. Sprawdź również: praca Czechy.

W wyniku tego ciągłego procesu samopoznania, kolejnym logicznym krokiem dla każdej firmy lub organizacji jest zaangażowanie się w jakąś formę szkolenia z zakresu rozwoju przywództwa. W dzisiejszym wysoce konkurencyjnym środowisku biznesowym, firmy szybko odkrywają, że ich obecny zestaw technik zarządzania po prostu nie generuje takiego poziomu wyników, jakiego potrzebują. Problem polega na tym, że zarządzanie koncentruje się jedynie na rozwiązywaniu rutynowych problemów. Nie koncentruje się na tworzeniu znaczących możliwości wzrostu i rozwoju.

Jest to pierwszy krok do upewnienia się, że rzeczywiście tworzysz miejsca pracy, a nie tylko wypełniasz dziurę. Firmy, które poświęcają czas na tworzenie nowych miejsc pracy, odkrywają również, że ich zyski są znacznie wyższe. Dzieje się tak dlatego, że kiedy firma inwestuje w rozwój przywództwa, inwestuje w swoją przyszłość. Innymi słowy, dokonujesz długoterminowej inwestycji w swój biznes. Nie jest to rodzaj zwrotu, który można uzyskać z inwestycji krótkoterminowych, generujących zyski. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się rozwojem przywództwa, która pomoże Ci stworzyć sensowne możliwości pracy i sensowne obowiązki zawodowe.

Autor

Redakcja

funner.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz